Haber Detayı
02 Ağustos 2017 - Çarşamba 16:00
 
Odak Okulları bünyesindeki Çilli Yaz Okulu, 1. Dönem kapanışı şölen havasında gerçekleştirildi. 2. Dönem Yaz Kampı ise 07-25 Ağustos 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
- Haberi

Odak Okulları bünyesine katılan Özel Çilli Anaokulu'nun Yaz Okulu 1. dönem kapanışı 28 Temmuz 2017 tarihinde Erkanlı Country Club'da gerçekleştirildi. Sanat, bilim, oyun ve eğlencenin bir arada olduğu Yaz Okulu programının 1. dönem kapanışına veliler de davetliydi. Odak Okulları yönetici ve eğitimcileri, konuklarını karşılayarak kendileriyle yakından ilgilendi.

Yüzme, binicilik, voleybol, satranç, ingilizce, akıl oyunları, felsefe, orienteering, Gems, Funny Game derslerinin yaz okulunun içeriğini oluşturarak öğrencilerin zihinsel ve fiziksel gelişimlerini destekleyici çalışmalar yapıldı.

Gems (Great Explarations in Math and Science / Fen ve Matematikte Büyük Araştırmalar) heyecan verici etkili Fen ve Matematik etkinlikleri yer aldı. Bu çalışma İngilizce etkinliklerle tamamlanarak disiplinler arası eşgüdüm sağlandı. Öğrenciler, doğa keşfine çıkarak çeşitli böcek türlerini, çiftlik hayvanlarını tanıyıp yaşam döngülerine ait kavramlar, deneyler ve el işi faaliyetlerini İngilizce yaptılar. Okudukları kitaplar ilgili anlama becerilerini geliştiren, neden-sonuç ilişkisi kurarak analiz etme becerisi kazandıran “İşbirlikçi Okuma Çemberi” uygulamasına yer verildi. 

Erkanlı Country Club'un bahçesinde düzenlenen sergide dönem boyunca yapılan el işi faaliyetlerini öğrenciler gururla sunarken, veliler de ilgiyle gezip inceledi, kendilerini tebrik ettiler. 

1.Dönem Yaz Okulunda büyük bir özveri gösteren öğrenciler, öğretmenleriyle birlikte pasta keserek kapanışı kaydetti, heyecan ve mutluluklarını velileriyle paylaştı. 
Yaz Kampında düzenlenen etkinliklerde gösterdikleri başarılarından dolayı hak ettikleri Başarı Belgeleri alkışlar eşliğinde öğretmenleri tarafından takdim edildi. 
Öğrenciler, edindikleri bilgiler ışığında İngilizce gösteriler de sundular, velilerinden bol bol alkış aldılar.

 

Kaynak: Editör: ABRAHAM YUCAL
Etiketler: ,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir arasina