301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
25 Ağustos 2019 - Pazar 22:10
 
BIYIKLI KONSEYİ...ABRAHAM YUCAL
BIYIKLI KONSEYİ...ABRAHAM YUCAL KÖŞE YAZARI ABRAHAM YUCAL GAZETE SİLİVRİ www.gazetesilivri.com
Köşe Yazıları Haberi
BIYIKLI KONSEYİ...ABRAHAM YUCAL

Sevgili okuyucularım, saygıdeğer Silivrililer...

 

Geçtiğimiz haftalarda ilçemizde var olan ve dekan yardımcısı olarak atanan BIYIKLI BEY ile kahvaltı olarak nitelendirilen ancak tamamen şahsıma yönelik açıklamalarda bulunan zatı muhterem hakkında tespitlerime devam edeceğim. 

 

Kendisi beni şahsen arayıp toplantıya çağırmış, ardından da gelmeseydin diye şahsıma herkesin içerisinde bağırmıştır. Yanında bulunan yardakçı meslektaşlarım da bana "terbiyesiz, kapa çeneni" gibi tamamen yaranmak için tepki göstermiştir. Ben bu zamana kadar hiçkimseye bu tür bir tepki göstermedim. Ancak mevzu Silivri ise oalyın rengi değişiyor. Silivri ve Silivri halkını kendi şahsi çıkarları için kullanmaya çalışan BIYIKLI BEY'e buna izin vermeyeceğimi belirtmiştim ve yine belirtiyorum, AMACINIZA ULAŞAMAYACAKSINIZ BIYIKLI BEY ...!!!

 

Konuya bu tür bir giriş yapmak istedim. 

 

Şimdi değerli okuyucularım, Silivri'de Kent Konseyi Başkanlığı yapabilecek sadece bu MEDYATİK BIYIKLI BEY'mi var!!!

 

2,3 tane TV Programına çıkıp tamamen başka insanların fikirlerini yineleyen BIYIKLI BEY, şimdi de Özel Okullarda seminer vermekte...

 

Yahu bu kadar mı düştük!!!

 

Yoksa bu Özel okul da o özel üniversite ile ticari işbirliği içerisinde mi?

 

Gelelim Silivri'de BIYIKLI BEY'den öenmli özellikle SİLİVRİLİ isimlere...

 

Silivri'de memleketlerinden belki de binlerce kilometre uzak olan bir ilçeye gelip öğretmenlik yapan ve binlerce insanı mezun eden öğretmenlerimiz var. Silivri'de memleketlerinden binlerce kilometre uzakta olan ilçemize gelip doktorluk mesleğini, Emniyet Mensubu hizmetini, ulusal çapta sanatçı olan ve SİLİVRİMİZDE yaşayan çok değerli isimler var. 

 

Örnek verecek olursak, Silivri Hasan Özvarnalı İlkokulunda yıllarca öğretmenlik yapan ve her öğrencisine müzik aşılayan Meral Demirtaş hocamız, Piri Mehmet Paşa İlkokulunda yıllarca eğitim vermiş, şimdilerde fotoğraf sanatçılığı yapan Ömer Faruk Küçükkaya Hocamız, Ulusal Anlamda ses sanatçısı Mustafa Keser, Fotoğraf sanatçılarımız, Lerzan Öke, Emine Toprak, Seda Baran var. Doktor, Emniyet mensubu, İlahiyat görevlileri, Sağlık personelleri, esnaf, çiftçi gibi birçok isim var ki araştırma yapılsa defterlere sığmaz. 

 

Ama BIYIKLI BEY varken o isimler el ardı ediliyor. Yok efendim kavundan, karpuzdan limonata yapıyormuş. Yahu BIYIKLI BEY o dediklerinizi yaklaşık 5 yıldır sahildeki Moodys Restaurant her festivalde vatandaşlara ücretsiz olarak sunuyor. Sizin sahte ve çıkarcı gülüşünüz bu olanları daha da yüceltmiyor...

 

Kendisine dekan yardımcısı olduğu o üniversitenin karşısında bulunan ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ EMRE SARITAŞ korusuna neden sahip çıkmadıklarını sorunca da, Silivri Kültür Merkezinde görev alan Oğuz Kaan kardeşime de elle kaba bir şekilde emrivaki yaparak açıkla deyişi hala gözümün önünde...

 

Oğuz Kaan da hiç kibarlığını bozmadan Belgeseller falanlar filanlar diye açıklama yaptı. Ancak neden sahip çıkmadığını hala açıklamadı!!!???

 

O toplantı da bulunan Ferhat Bey ise yıllardır beni tanımasına rağmen, sanki kendi üstüne vazife gibiymiş gibi bana sorum öncesi karşı çıktı. Ancak o da Ekmekçiler Federasyonu Başkanı olarak Şehidimizin Korusuna sahip çıkmayışını KENDİ AYIBIMIZ şeklinde söylemesi üzerine bende konu üzerinde durmadım. 

 

Ancaaaaakkkk...

 

Beni burası kent konseyi deyip de O üniversitenin eğitim görevlisi, üniversite hakkında konuşurken SÜT DÖKMÜŞ KEDİ GİBİ dinlemesi de dikkatimden kaçmadı...

 

BIYIKLI BEY ile daha fazla köşemi yormayacağım. Zaten Domates Festivalinde kendilerini Jüriye de almamışlar. İnanın o kadar mutluyum ki BIYIKLI BEY, Kent Konseyi Başkanlığını bıraksa bu kadar mutlu olmam herhalde...

 

Bir farklı konu da, Değirmenköy'de gerçekleşen Domates Festivali ile alakalı olacak...

 

Festival çok güzel geçti HER ZAMANKİ GİBİ...

 

Yine ilk olarak yarışma, ikramlar, kahve ziyaretleri, ardından festival alanına geliş 10 sene oloduğu gibi yine çok güzeldi. 

 

Slilivri Belediyesi tarafından kurulan çadırlar da satılan 1 milyoncu ürünleri çok güzeldi. 

 

Ancak ayrı bir parantez açmak istediğim bir konu var. İlk önce Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz'ı festival başlamadan Saygı Duruşu ve İstiklal Marşını binlerce kişiye okutması çok çok güzeldi. Sonrasında Değirmenköy mahallesinde domates, karpuz, kavun, salça gibi TARIM VE YERLİ ÜRETİM ürünlerini satmak isteyen mahalle halkından sandık ücreti adı altında alınan parayı çok gereksiz buldum. Hatta herkes de benimle aynı fikirdedir. Teyzenin bir tanesi bana, 

 

Teyze,"Bak bakayım dedi..."

 

Bende "buyur teyzem!" dedim.

 

Teyze, " gastecimisin sen?" dedi.

 

Bende, "evet teyzem." dedim

 

Teyze, " bana bak sen bu aşağıdaki çadırlardan para alınmazken bizden sandık başına para alıyorlar biliyon mu?" dedi.

 

Bende, "bilmiyordum teyze kusura bakma!" dedim.

 

Teyze," biz bu ürünleri ne zorluklarla üretiyos. İşçisi, mazotu, gübresi, sulaması falan derken yılda 1 gün burda mal satças, bizden para alıyolar ama o çadır altında oturanlardan para falan almıyorlar. Hani nerde kaldı köylüye destek?" dedi.

 

Düşündüm acaba Belediye Başkanımız Volkan Yılmaz'ın bundan haberi var mı? diye...

 

Teyze, " bana bak evladım, ben doğduğumdan beri dermenköylüyüm. Biz senede 1 gün burada mal satças ama malımıza ilk önce belediye ortak oluyo. Bunu başkana söyle, al bu toprağımdan çıkan domatesi de afiyetle ye!" dedi. 

 

Festivallerin mahallelerde olması ve tamamen Başkan Bey'in dediği gibi tarımsal ürünlerden olması inanın beni çok mutlu ediyor. Ancak mahallelinin sıkıntılarını dinleyecek ve o olaylara hızlı çözüm bulabilmesi, kendisine hergün rapor vermesi gereken bir ekibin olması, kendisinin başarısına başarı katacağına inanıyorum. Sakın yanlış anlaşılmasın, kendisine iş öğretir gibi bir duruma düşmek istemiyorum. Ancak bu bir öneridir. 

 

ULU ÖNDER GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN BİNLERCE GÜZEL SÖZLERİNDEN BİRİSİ VAR, 

 

KÖYLÜ MİLLETİN EFENDİSİDİR! 

Kaynak: Editör: ABRAHAM YUCAL
Etiketler: BIYIKLI, KONSEYİ...ABRAHAM, YUCAL,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir arasina