Haber Detayı
28 Ağustos 2017 - Pazartesi 22:50
 
Başkan Işıklar'dan Arazi Mafyasına Mesaj...Gazete Silivri
Silivri Belediye Başkanı ilçede düzenlenen Karpuz Festivali'nde konuştu, İstanbul'un yanı başında tarım yapmaya devam edeceklerini, arazi yağmasının karşısında durmayı sürdüreceklerini belirtti.
Silivri Haberi
Başkan Işıklar'dan Arazi Mafyasına Mesaj...Gazete Silivri

Silivri Belediye Başkanı ilçede düzenlenen Karpuz Festivali'nde konuştu, İstanbul'un yanı başında tarım yapmaya devam edeceklerini, arazi yağmasının karşısında durmayı sürdüreceklerini belirtti ve "arazi mafyasına" mesaj verdi: "Arazi mafyaları rahatsız ediyor, görüyorum. Arsalara direkler takıp etrafını tel çitlerle çeviriyorlar. Hiçbirinin ruhsatı, iskânı yok. İşte bir şehir böyle varoşlaşır, kimliksizleşir ve üretimin dışına çıkarılır. Bu topraklara gözümüz gibi bakacağız."

Silivri'de tarımsal üretime destek vermek amacıyla 6.'ncısı düzenlenen Karpuz Festivali’nde konuşan Belediye Başkanı Özcan Işıklar, İstanbul’un yanı başında, tarım yapılmasını ısrarla savunduğunu, beton ve demirin kimliği yok ettiğini söyledi ve arazi yağmasının karşısında durmaya devam edecekleri mesajını verdi. Işıklar, "Arazi mafyaları rahatsız ediyor, görüyorum. Arsalara direkler takıp etrafını tel çitlerle çeviriyorlar. Hiçbirinin ruhsatı, iskânı yok. İşte bir şehir böyle varoşlaşır, kimliksizleşir ve üretimin dışına çıkarılır. Bu topraklara gözümüz gibi bakacağız" dedi.

Silivri'de yoğurt, kavun, bamya ve domatesin ardından Karpuz Festivali düzenlendi. Belediye Başkanı Işıklar, Kadıköy'de çok kaliteli karpuz üretildiğini, bunun yanı sıra yörede üretilen birçok ürün için festival düzenlediklerini anlattı.

cnn

https://www.cnnturk.com/turkiye/silivri-belediye-baskanindan-arazi-mafyasina-mesaj?page=1

Kaynak: Editör: ABRAHAM YUCAL
Etiketler: Başkan, Işıklar'dan, Arazi, Mafyasına, Mesaj...Gazete, Silivri,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir arasina