301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
24 Ekim 2019 - Perşembe 00:40
 
CHP’DE BAŞLANGIÇ KAOSU…ABRAHAM YUCAL
CHP’DE BAŞLANGIÇ KAOSU…ABRAHAM YUCAL köşe yazarı abraham yucal GAZETE SİLİVRİ www.gazetesilivri.com
Köşe Yazıları Haberi
CHP’DE BAŞLANGIÇ KAOSU…ABRAHAM YUCAL

 

 

Geneldi, yereldi, referandumdu birçok seçim atlattık.

 

Ancak şimdi de parti içi seçimler geldi çattı.

 

İlk olarak CHP Silivri İlçe Örgütünde Başkanlık seçimi var önümüzdeki günlerde. Birçok isim konuşulurken ve açıklama yaparken ilk olarak “ 2014 YILINDA TEMAYÜL YOKLAMASI İLE SELAMİ DEĞİRMENCİ’NİN LİSTESİNDEN SEÇİLEN MÜMÜN KOÇOĞLU” İlçe Başkanlığı için resmen, CHP İlçe Örgütünün parti binasında açıklama yaptı…

 

Aslında o zamana kadar Mümün Koçoğlu birçok isimle görüşmeler halindeydi. Bunu tüm CHP üye ve delegeleri dile getirtiyordu. “Mümün geldi, bizlerden İlçe Başkalığı için destek istedi, Mümün iyi çocuktur ben oyumu veririm, Mümün yeterli ya da yetersiz.!” Diye dile getiren birçok partili ile birebir görüşme fırsatım oldu. Şahsen bende bir parti üyesi olarak Mümün Koçoğlu’nu tanır ve severim.

 

Ancaaaakkkkk….

 

Adaylığını açıklayacağı gün bir de baktım parti binasında o kadar DSP’li vardı ki, biz basın mensupları olarak buna inanamadık.

 

CHP diye başlayıp, Belediye Başkanı Adayını görünce kendilerini başka saflara çeken, Parti Genel Başkanına, İl Başkanına, Milletvekillerine, İlçe Başkanı ve yönetimine o kadar hakaretvari konuşmalar yaptılar ki, ben onları orada görünce inanamadım. Şunu da söylemeden geçemeyeceğim, Belediye Başkanı Adayını istememelerine rağmen partisinin vermiş olduğu karara saygı duyup çalışan ve destek verenler de vardı parti binasında. Onlara bir sözüm yoktur. Kendilerini tenzih ediyorum.

 

Ben açıkçası o ortamı gördükten sonra bir partili olarak Mümün Koçoğlu ismine destek vermeyeceğimi buradan da söylemek isterim. Zamanında yerel seçimlerde partisini şahıs için bırakan ve başka partiye geçip o partinin bayrağını sallayan isimler, yarın öbür gün Mümün Koçoğlu’na da aynı tavrı gerçekleştirmeyeceği ne malum?

 

 

Ben o ortamda samimiyetine inanmadığım insanları görünce açıkçası Mümün Koçoğlu’na olan inancımı kaybettim.

 

 

Ayrıca Mümün Koçoğlu’nun konuşmasını da etkili bulmadım bir partili olarak ve beni inandıramadı. Kendisi iyi eğitim almış olabilir, özel hayatı kendisini ilgilendirir ancak siyasi kariyerinde BEN SİLİVRİ İÇİN BU OLAYA EL ATTIM VE BAŞARDIM! diyebileceği ne var acaba?

 

 

BEN KİMSENİN ADAMI DEĞİLİM! Dediğinde ne demek istedi?

 

Parti içerisinde konuşulan dedikodularda Şuanki İlçe Başkanı Suna Göçengil’e eski Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ın adamı mı demek istedi? Yoksa Selami Değirmenci’nin Listesinden Meclis Üyesi seçilip, Ben onun adamı değilim mi demek istedi.

 

Ben açıkçası orada birkaç soru sormak istedim ancak kendisi hemen parti binasından ayrıldı…

 

Kendisine buradan sorularımı sormak istiyorum…

 

Sayın Koçoğlu, Parti binasında bulunan isimlerin tamamının sizi destekleyeceğinizden eminmisiniz?

 

Sayın Koçoğlu, çok kritik bir yerel seçimde CHP çatısını, bir isme tercih eden, Parti Genel Başkanını, Milletvekillerini, İl Başkanını, İlçe Başkanını ve Parti kurallarını hiçe sayıp, istifa edip DSP'ye geçen isimler ile tekrardan yürüme fırsatı bulmak nasıl bir duygu?

 

Sizde İlçe Başkanı seçilmezseniz Başka Partiye geçecekmisiniz? Parti binasındaki birçok kişi partili bile değildi çünkü…

 

Sizden bu sorularıma cevap bekliyorum!!!

 

Tamam diyebilirsiniz ben birleştirici güç olacağım diye ancak partisini hiçe sayıp başka partiye geçerek seçimin kaybedilmesine neden olan bir topluluk ile hareket etmek sizi yüceltmez, daha da üye ve delege kaybetmenize neden olur.

 

Bence siz adaylık sürecinize devam ederken çevrenize dikkatli bakın!

 

Kaybetmenize neden olacak isimler çevrenizde yer alıyor…..

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör: ABRAHAM YUCAL
Etiketler: CHP’DE, BAŞLANGIÇ, KAOSU…ABRAHAM, YUCAL,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir arasina