Haber Detayı
17 Temmuz 2017 - Pazartesi 11:32
 
Çılgın Proje Silivri'deki Yazlık Fiyatlarını Uçurdu...Gazete Silivri
İstanbul güzergahındaki yazlıklar üçüncü köprü ve Kanal İstanbul projesiyle değerini katladı. Çılgın proje için gözlerin yeniden çevrildiği Silivri’de satılıklar son bir yılda yüzde 4 arttı.
Gündem Haberi
Çılgın Proje Silivri'deki Yazlık Fiyatlarını Uçurdu...Gazete Silivri

İstanbul güzergahındaki yazlıklar üçüncü köprü ve Kanal İstanbul projesiyle değerini katladı. Çılgın proje için gözlerin yeniden çevrildiği Silivri’de satılıklar son bir yılda yüzde 4 arttı. Böylelikle konut fiyatlarının zirve yaptığı ilçe oldu. Anadolu Yakası’nda ise Yavuz Sultan Selim Köprüsü güzergahında olan Şile’nin Çavuş ve Kumbaba mahallelerinde metrekareler son bir yılda 3 bin 100 liradan 3 bin 350 liraya çıktı. Çeşme’de rezidans başlangıç fiyatları 550 bine fırlarken, Antalya’da Eski Lara Yolu’nda yazlık metrekareleri 7 bine kadar yükseldi.

Sahil bölgelerinde yaz sezonunun başlamasıyla birlikte büyük bir hareketlilik yaşanıyor. İstanbul’da şehir merkezine nispeten yakın lokasyonlardaki yazlıklar yoğun ilgi görürken, Ege ve Akdeniz’de  sahillerinde Çeşme ve Marmaris yazlıkçıların gözdesi olmayı sürdürüyor. İstanbul güzergahında yazlık isteyenlerin ilk tercihi olan Silivri’de satılıklar yüzde 4 arttı. Bu yükselişte, Kanal İstanbul projesinde gözlerin yeniden Silivri’ye çevrilmesi etkili oldu. Böylelikle İstanbul’da konut fiyatlarının en fazla arttığı ilk ilçe olmayı başardı. Bugün ikinci ellerde metrekareleri bin 900 liraya çıktı. Anadolu Yakası’nda yazlık bakanların gözdesi de Şile oldu. İlçe, Yavuz Sultan Selim Köprüsü güzergahında olma avantajını, yaz sezonuyla birlikte bir kat daha değerliyor.

Karar.com - Hamide Hangül

http://www.karar.com/ekonomi-haberleri/cilgin-proje-silivride-yazlik-evleri-ucurdu-543976

Kaynak: Editör: ABRAHAM YUCAL
Etiketler: Çılgın, Proje, Silivri'deki, Yazlık, Fiyatlarını, Uçurdu...Gazete, Silivri,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir arasina