Haber Detayı
28 Mart 2016 - Pazartesi 23:10
 
DELİZİOSO ERDOĞAN ŞEF; ÇIRAĞI OLMADIĞIN BİR İŞİN, USTASI OLAMAZSIN!
Silivri’ye ayrı bir renk ve ayrı bir hava katan mekânlardan olan Delizioso Cafe & Restorante İşletmecisi Erdoğan Yıldız ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.
Silivri Haberi
DELİZİOSO ERDOĞAN ŞEF; ÇIRAĞI OLMADIĞIN BİR İŞİN, USTASI OLAMAZSIN!

DELİZİOSO ERDOĞAN ŞEF; ÇIRAĞI OLMADIĞIN BİR İŞİN, USTASI OLAMAZSIN!

 

 

Silivri’ye ayrı bir renk ve ayrı bir hava katan mekânlardan olan Delizioso Cafe & Restorante İşletmecisi Erdoğan Yıldız ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Apayrı havası ile Silivri’nin nezih mekanlarından olan İşletme farklı menüleri ve birbirinden lezzetli yemekleri ile daha şimdiden tercih edilen mekanlar arasına girmiş gibi görünüyor.

 

Abraham Yucal: Delizioso Cafe & Restorante’yi bize anlatabilir misiniz?

Delizioso Cafe & Restorante Erdoğan Yıldız: Delizioso Cafe & Restorante Silivri’de her çeşit yiyecek ve içeceği bulunduran bir işletme. Bir ev ortamında hazırladığımız işletmede misafirlerimiz evlerinde buldukları rahatı işletmemizde de bulabilirler. Bu zamana kadar gelen yorumların hepsi olumlu geçiyor.

 

Abraham Yucal: Bize menülerinizden bahsedebilir misiniz?

Delizioso Cafe & Restorante Erdoğan Yıldız: Menülerimiz Dünya Mutfağına hitap ediyor. Makarnalar, salatalar, sandviçler, tatlılarımız hepsi birbirinden lezzetli. Kendim profesyonel anlamda aşçılık yaptığım için bütün deneyimimi ve birikimimi işletmem için uyguluyorum. Her yerde bulabilirsiniz beni mutfakta, salonda, garsonluk yaparken, bulaşık yıkarken bütün departmanlarda beni bulabilirsiniz.

Abraham Yucal: İşletmenizin çok ilginç bir inşaat hikayesi var. Delizioso’yu 25 günde açılış hikayesini bizlerle paylaşabilir misiniz?

 

Delizioso Cafe & Restorante Erdoğan Yıldız: Zaman kısıtlı olduğu için, biz de bayramı baz almıştık açılış için. Çok adapte olduk. Burası ramazan ayı içerisinde start  verdik. İşletmemizin yapımında mimar ve mühendis kullanmadık. Dizaynı tamamen bana ait. İnsanlar bunu duyunca çok şaşırıyorlar. Bir aşçının bu konsepti yapmasına şaşıran arkadaşlarımız oluyor. Ben bunu istedim ve başardım. İstemek de başarmanın yarısıdır derler ya ben istedim ve başarı da gelmeye başladı. Bizim isteğimiz doğrultusunda 25 günde Silivrililere nezih bir mekan kazandırdık.

Abraham Yucal: Silivri’de bu zamana kadar uygulanmamış değişik bir içecek çeşidiniz var. Sıcak bitki çaylarını soğuk bir şekilde hazırlayıp sunuyorsunuz? Bunu açıklayabilir misiniz? Nereden aklınıza geldi?

Delizioso Cafe & Restorante Erdoğan Yıldız: Birçok yerde demleme çaylar sunuluyor. Herkes benim gibi düşünmeyebilir. Ben mutfağa girdiğimde değişik tat ve lezzetler deneyebiliyorum. Bitki çaylarının sıcak çeşitlerini herkes tercih ediyor. Biz de bu bitki çaylarını soğuk bir şekilde hazırlayıp sunduğumuzda çok olumlu tepkiler aldık. Ihlamur, rezene, ada çayı, papatya çayına kadar aklınıza gelebilecek her çay çeşidimiz mevcut.

Abraham Yucal: Kaç senedir bu mesleği icra ediyorsunuz?

Delizioso Cafe & Restorante Erdoğan Yıldız: 1974 doğumluyum. Çocukluktan beri bu mesleğin içerisindeyim. 30 senedir mesleğimle birlikteyim. Mesleğime ve kendime de güveniyorum. Çok iyi insanlarla ve iyi ustalarla çalıştım. Hijyene çok önem veririm. Personelimle hemen her gün brifingler vererek konuşurum. Karşılıklı diyalog kurarak hatalarımızı ve başarılarımızı paylaşırız.

Abraham Yucal: İstanbul 3. Bölgede önemli ve başarılı işletmeler açtınız, işletip devrettiniz. Bu başarının sırrı nedir?

 

Delizioso Cafe & Restorante Erdoğan Yıldız: İşletmecilik çok önemli! İşletmeci işi bilmeli. Geçenlerde Sosyal Medya’da paylaştım.  “ÇIRAĞI OLMADIĞIN İŞİN ASLA USTASI OLAMAZSIN!”  Bu işte profesyonel olmamda beni destekleyen ve benim yanımda olan insanlar sayesinde bu başarı geliyor. İnsanlar ile iletişim kurmak, onlarla birebir diyalog kurmak benim hem hoşuma gidiyor hem de farklı insanlar ile de tanışma fırsatını buluyorum. Ben ürünlerimi özenerek ve dikkatli çekiyorum. Kalitemizden asla ödün vermiyorum. Fiyat politikamızda aynı şekilde. Ürünlerin bize geliş fiyatlarının değişmesi bizim fiyatlara yansıtmamıza neden olmuyor. Bizim uyguladığımız fiyatlar gayet uygun her kesime hitap ediyoruz. Silivri’de mesela serpme kahvaltıyı yaygınlaştıran kişilerin başında geliyorum. Daha önce Silivri sahilinde başka bir mekânın işletmeciliğini yaparken başlatmış olduğum bir uygulamaydı. Yine uygun fiyatlarımız ile Silivri’de en uygun işletme biziz. Elimizden geldiğince en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Çünkü bizim işimiz bir deryadır, içerisine girer yok olursunuz. Sürekli bir adım ileri gitmek için çabalıyor ve uğraş veriyorum. Mesleğimizde gerilemedik çok şükür. İnsanların bizleri tercih etmesi mutluluk veriyor. Daha fazla çalışmamızı ve farklı bir şeyler yaparak da işimize katkı sağlamamıza neden oluyor. Motive olmamızı sağlıyor.

Abraham Yucal: Mekânınız kaç metrekare? Bizlere anlatır mısınız?

 

Delizioso Cafe & Restorante Erdoğan Yıldız: Kapalı ve açık olmak üzere yaklaşık 350m2 mevcut. Önümüzdeki yaz kullanmaya başlayacağımız yeşil alanımız mevcut.  İnsanlar ferah ve nezih bir ortamda zamanlarını geçirebilecekleri. Aynı zamanda 2. Katımız mevcut. 40 kişinin aynı anda zaman geçirebileceği bir salonumuz ve 15 kişinin de kullanabileceği bir balkonumuz var. Oralarının da ayrı bir havası mevcut. İşletmemizde nargilemizde mevcut. Ürünlerimizi çok dikkat ederek, Pirincin içerisinde iğne arayarak müşterilerimize sunuyoruz. Çalıştığımız kişiler uzun zamandır birlikte çalıştığımız ürün aldığımız insanlar olduğu için kalitemizi düşürmeden üzerine katarak hizmet etmeye devam ediyoruz. Birbirimizi çok iyi tanıyoruz. Nargile tütünlerimiz her damağa hitap ediyor. Gelen misafirlerimiz damak tadına uygun ürünleri söylediğinde hemen hepsini buluyor.

Abraham Yucal: Birazda tatlı ve dondurma çeşitlerinizden bahsedermisiniz?

 

Delizioso Cafe & Restorante Erdoğan Yıldız: İlk önce sunum çok önemli. Ben sunuma çok önem veriyorum. Mekâna girerken ilk önce mekâna bakıyorsunuz, çalışanların kıyafetine bakıyorsunuz, son olarak da masanıza gelen yemeğe bakıyorsunuz.  İmalata gelince burada birçok yerin aldığı ürünler hazır üründür. Soslar olmak üzere yüzde 95ini kendim hazırlıyorum. Hazır aldığımız soslarında sağlığa zarar verecek hiçbir özelliği bulunmamaktadır.  Dondurmalarımıza gelince biz Türkiye’nin en iyi firmalarından biri ile çalışıyoruz. Onunda diğer ürünler gibi dikkatli hazırlayıp hizmete sunuyoruz.

Abraham Yucal: İddialı olduğunuz bir menünüz var mı?

 

Delizioso Cafe & Restorante Erdoğan Yıldız: Benim ayrıcalıklı olan bir yiyeceğim veya menüm yok. Benim her menüm ve her hazırladığım menüm iddialı. Allah tarafından verilmiş olan bir el lezzetim var. Herkesin damak tadı bir olmadığı için ayrıcalıklı bir menüm yok. Kendimiz hazırladığımız için ürünlerimizin hepsi iddialı. Bir menü seçilirken kendim ilgileniyorum, damağına göre bir ürünü birlikte seçiyoruz. Müşterilerimiz geldiğinde menü dışında bir ürün seçtiklerinde onu da hazırlıyor ve takdim ediyoruz.  Menü dışına çıktığımız da oluyor.

Abraham Yucal: Delizioso ne demek? Silivrililer bunu çok merak ediyor.

 

Delizioso Cafe & Restorante Erdoğan Yıldız: Delizioso İtalyanca bir kelime. Bu ismi ben kendim buldum. Türkçe anlamı LEZZETLİ VE LEZİZ anlamına geliyor. Yani bizi tarif ediyor. İtalyan mutfağına da önem veriyor ve sergiliyoruz. İtalyan, Fransız, İngiliz, Amerikan, Meksika ve Türk mutfağını sergiliyoruz. Makarna ve Salatalarımız oldukça leziz.

Abraham Yucal: Silivrililer neden Delizioso Cafe & Restorante’yi seçsinler, neden Delizioso?

 

Delizioso Cafe & Restorante Erdoğan Yıldız: .çünkü Erdoğan şef yani ben buradayım. Ben işimde iddialıyım. İşletmemize 100 kişi geliyorsa biz 95’inin buradan memnun ayrılmasını sağlıyoruz.  Bir işletmeye 100 kişi gelip 95inin oradan mutlu ayrılmasını sağlıyorsanız çok büyük bir başarı elde etmiş oluyorsunuz.  Biz bunu başardık. Bu yüzden çok gururluyuz. Ben hem işletmeci hem de bir şef olarak her şeyiyle ilgileniyorum. Başarıda buradan geliyor. İnsanlar buraya gelip rahatlıkla zamanlarını geçirebilirler. Silivri’de denize en yakın mekân burası. Daha 1 ay oldu açıldık. Şuan için gelen tepkilerin hepsi olumlu. Çalışanlarımızın işini benimseme kaynağını ben kendilerine her gün hatırlatıyorum. Burası bizim evimiz gelen insanlarda misafirlerimiz. Evimizde misafirlerimize nasıl davranıyor ve hizmet ediyorsak burada da aynısını gerçekleştireceğiz ki tercih edilelim. İnsanlar zamanlarını en rahat bir şekilde mekânımızda geçirebilirler. Biz buraya gelen misafirlerimizin canlarından da sorumluyuz. Güvenli bir şekilde burada dinlenebilirler. Herhangi bir olumsuzluk olmaması için elimizden geleni yapıyoruz.

Abraham Yucal: İşletmenizin yapımında tabiri caizse her çivisinde emeğiniz var. Bize bu konudan da biraz bahsedebilir misiniz?

 

Delizioso Cafe & Restorante Erdoğan Yıldız: İşletmemin her çivisinde değil her milimetresinde emeğim var. İnşaatçı ustalarımızla birlikte, boyacılarımızla, marangozlarımızla, fayansçılarımızla birlikte çalıştım. Bütün dekorasyon bana aitti. İçime sineni yansıttım. Beğeni ile karşılandı. Biz burada ailemle çalışıyorum. Profesyonel bir eki ile çalışmak bana mutluluk veriyor. Mutfakta benim gibi hayatını işine adamış olan ustamız benim öz kardeşimdir. Aynı zamanda oğlum barda çalışmakta uzun yıllardır oda profesyonel bir barista olarak çalışmaktadır. Biz hep birlikte çalışıyoruz.

Güzel bir mekân oldu burası. Müşterilerimiz buraya geldiğinde leziz yiyeceklerimizi tattığında neden tercih edildiğimizi anlayacaklar. Onlar varsa bizde varız. Delizioso Cafe’ye adımını atan herkes farkı hissedecekler. Burası bizim evimiz gelen insanlarda bizim misafirimiz. Bütün Silivri’yi mekânımıza davet ediyoruz…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör: ABRAHAM YUCAL
Etiketler: Silivri’ye, ayrı, bir, renk, ayrı, bir, hava, katan, mekânlardan, olan, Delizios
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
DELİZİOSO ERDOĞAN ŞEF; ÇIRAĞI OLMADIĞIN BİR İŞİN, USTASI OLAMAZSIN!
DELİZİOSO ERDOĞAN ŞEF; ÇIRAĞI OLMADIĞIN BİR İŞİN, USTASI OLAMAZSIN!
DELİZİOSO ERDOĞAN ŞEF; ÇIRAĞI OLMADIĞIN BİR İŞİN, USTASI OLAMAZSIN!
DELİZİOSO ERDOĞAN ŞEF; ÇIRAĞI OLMADIĞIN BİR İŞİN, USTASI OLAMAZSIN!
DELİZİOSO ERDOĞAN ŞEF; ÇIRAĞI OLMADIĞIN BİR İŞİN, USTASI OLAMAZSIN!
DELİZİOSO ERDOĞAN ŞEF; ÇIRAĞI OLMADIĞIN BİR İŞİN, USTASI OLAMAZSIN!
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir arasina