301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
23 Temmuz 2017 - Pazar 06:12
 
Doğa’dan Büyükçekmece’de Yeni Kampüs..Gazete Silivri
Doğa Koleji Büyükçekmece Fen ve Teknoloji Lisesi yeni eğitim-öğretim yılında öğrencilerini bekliyor.
Eğitim Haberi
Doğa’dan Büyükçekmece’de Yeni Kampüs..Gazete Silivri

Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, Genel Müdür Yardımcıları Naz Aşçıoğlu, Erkut Bozkurt, Akademik Direktörü Salih Akbay, Yönetim Kurulu Eğitim Baş  Danışmanı Mahmut  Oyman, Bilişim ve Eğitim Teknolojileri Direktörü Hakan İnanır, Medya ve Kurumsal İletişim Direktörü Turgay Türker ve Medya ve Yayınlar Koordinatörü Banu Yeşilova, Büyükçekmece kampüsünde, basın mensupları ile kahvaltılı sohbet toplantısında bir araya geldi.
Türkiye’de eğtimin en büyük okul zinciri Doğa Koleji 2017-2018 eğitim- öğretim yılında Büyükçekmece’de yeni kampüsünü açıyor. Geleceğin teknolojisine yön verecek, ülkemizi küresel ölçekte teknoloji liderleri arasında konumlandıracak genç bilim insanlarını yetiştirmek üzere, Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi yeni eğitim öğretim yılında İstanbul’da Büyükçekmece ve Bostancı kampüslerinde, Ankara’da ise Çukurambar kampüsünde eğitime başlıyor.
2016 yılında eğitim sektörünün en büyük devralmasının  yaşandığı kurum olan Doğa Koleji, 105 kampüsü, 70 bin öğrencisi, 8 bin öğretmeni ve 11 bin çalışanıyla eğitimde Türkiye Liderliğini sürdürüyor.

 


Doğa Koleji Genel Müdürü Lüle, kurumun akademik başarıya verdiği önemin  ve yabancı dil eğitiminin yanı sıra sanat, spor, sosyal faaliyet olanaklarıyla öğrencilerinin bireysel gelişimlerine de olanak sağladığını belirtti.  Lüle “ Doğa’nın  3S’i (sanat, spor, sosyal faaliyet) Türkiye’ye bir çok ödül kazandırmaktadır. Bu yılda basketbol’da dünya şampiyonu olarak 7. Dünya şampiyonluğunu Türkiye’ye kazandırmıştır” dedi.
TEOG-2 başarısı ile yine eğitimdeki liderliğini sürdürdüklerini ifade eden Lüle,  “başarı da sınır tanımıyoruz “dedi. Sanat, spor, sosyal faaliyet alanlardaki başarısını akademik başarıları ile taçlandırmaya devam eden kurum,  bu  yıl da  Teog-2 ‘de  500  öğrencinin tüm sorulara doğru yanıt vermesi ile  akademik başarısını bir kez daha gözler önüne serdi.

 

Doğa FENTEK

Doğa Koleji Büyükçekmece Fen ve Teknoloji Lisesi’nde, teknoloji dersliği, endüstriyel tasarım atölyeleri, digital kütüphane, okuma salonları, cep sineması, mucitler atölyesi, çoklu zeka atölyesi, sanat sokağı, konferans salonları, müzik odaları, ekoloji dersliği, flüt odaları yer aldığını belirten kurum yöneticileri öğrencilerin burada nasıl yetişeceğini ise şöyle açıkladı;
“Öğrenciler, temel fizik, kimya, matematik ve biyoloji derslerinin yanı sıra, akademisyenler tarafından hazırlanan Teknoloji ve Donanım-Teknoloji ve Yazılım derslerini de görüyorlar.
Geliştirilen eğitim sistemi içerisinde bu dersleri alan öğrenciler,  problem çözme yeteneklerine sahip, yaratıcı, çok yönlü ve üretken bireyler olarak hayata hazırlanıyor.
Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi’nde hazırlık sınıfından12.Sınıfa kadar her yıl bir üst seviyede mühendislik dersleri alınıyor. Teknoloji ve donanım derslerinde öğrencilere temel bilişim teknolojileri araçlarının nasıl kullanılacağı öğretiliyor. Doğa Koleji Fen ve Teknoloji liselerinden mezun öğrenciler araştırmacı, yenilikçi, ülkemizin geleceğine yön verecek, fen ve bilim dallarında donanımlı bireyler olarak kariyer hayatlarına bir adım önce başlayacaklar. Öğrenciler bu ayrıcalıklı lise eğitimiyle dünyanın en saygın üniversitelerinden kabul ve burs imkanına sahip olacaklar ve üniversite eğitimlerini yurtdışında sürdürebilecekler”.
Lüle, Büyükçekmece Kampüsü’nde anokulundan liseye eğitim vereceklerini belirtirken, fen ve teknoloji liselerinde ise ileri derece robotik ve kodlama, temel mühendislik, elektrik-elektronik, genetik derslerinin de yer alacağını vurguladı.

 

 

FENTEK ’te t-MBA eğitim modeli

Ali Rıza Lüle, inovatif bir eğitimi benimseyen fen ve teknoloji lisesinde, Doğa Koleji’nin lise MBA programı olan t-MBA müfredatının da devam edeceğini söyledi. Lüle aynı zamanda Doğa’da öğrencilerin sadece akademik anlamda değil sporla, sanatla ve sosyal organizasyonlarla hayata hazırlanan bireyler olarak yetiştiğini dile getirdi.

 

480 ve üzeri alan öğrenciler FENTEK’te

Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Lise giriş sınavlarında tüm liseler arasında en yüksek taban puanla tercih edilen okullar sıralamasında yer alıyor. Fen ve Teknoloji Liselerine Yerleştirme Esas Puanı (YEP) 480 ve üzeri olan öğrenciler kabul ediliyor.

 

 

ALİ RIZA LÜLE KİMDİR?

1964 Malatya doğumlu olan Ali Rıza Lüle,  ilkokul eğitimini Malatya’da tamamladı. Daha sonra lise ve üniversite eğitimini İstanbul’da bitirdi. Suadiye Lisesinden mezun olan Lüle eğitimine Marmara Üniversitesi Psikoloji ve Danışmanlık Rehberlik bölümünde devam etti. Sonrasında ise yüksek lisansını Eğitimde psikolojik Danışmanlık üzerine yaparak iş hayatına atılmıştır.  İlk iş tecrübesini özel eğitim kurumunda edinen Lüle, 5 yıl devlet okullarında görev yapmıştır. Eğitimin vazgeçilmeyen ismi ve kurumların aradığı isim olan Ali Rıza Lüle şimdi de Eğitimin Türkiye’deki Lideri Doğa Koleji’nde genel müdürlük görevini üstlenmiştir.

 

KURULUŞUNDAN BUGÜNE DOĞA KOLEJİ

"Doğa Koleji,  2002 yılında Beykoz Kampüsü’nde 100 öğrencili bir okul olarak, eğitimin sınıflarda dört duvar arasında değil de doğayla iç içe açık alanlarda özgürce ve keyifle yapıldığı, çocukların görerek, yaşayarak ve eğlenerek öğrendiği, okula gitmenin sıkıntı değil mutluluk verdiği, bir eğitim düşüyle eğitim yolculuğuna adım attı. Doğadan örnek alınarak geliştirilen, dünyada benzeri olmayan ‘Doğa Konseptli Eğitim Modeli` ile farkını zamanla gösterdi.
Klasik, ezberci öğrenim kalıplarını yıkarak, özgün ve modern eğitim modelleri, dünya standartlarındaki eğitim teknolojileri, akademik ve sportif başarıları, konsept okulları, uluslararası vizyonuyla Türk eğitim sistemine pek çok ilki getirdi.

 

“Doğa Koleji, Türkiye’de eğitime ‘altın çağı’nı yaşatıyor”

Doğa Koleji, ilk günden itibaren çocukların özgürce ve yaşayarak öğrendiği bir eğitim sistemini kurmak, onları hayata donanımlı hazırlamak, mutlu olmalarını ve iyi insanlar olarak yetişmelerini hedefledi. Bu eğitim felsefesini teknoloji ve modern altyapı ile destekleyerek sosyal ve sportif imkânlarını arttırdı.  Klasik, ezberci öğrenim kalıplarını yıkarak eğitimde “yaparak, yaşayarak ve görerek öğrenme” anlayışını sistemleştirdi.
Öğrencilerimiz sadece akademik anlamda değil sporla, sanatla ve sosyal organizasyonlarla hayata hazırlanan bireyler oldu ve oluyor. Doğa Koleji’nde, Beykoz Kampüsü’nü model alarak bir eğitim felsefesi oluşturuldu; Doğa Konseptli eğitim Modeli. Ortaokulda bu modeli bir adım daha ileri taşıyarak, öğrencilere verilen temel derslerin yanında onları dünya vatandaşı haline getirecek SOES uygulamasına tüm kampüslerinde yer veriliyor.
Lisede bu modeli t-MBA ile destekleniyor. Yani lise düzeyine indirgenmiş bir üniversite MBA programı. Sadece Doğa Koleji Liseleri’nde uygulanan ve Londra Ticaret ve Sanayi Odası’ndan onaylı t-MBA Eğitim Modeli kapsamında, yarının gençleri akademik, sosyal, sanatsal ve sportif hayata donanımlı bir şekilde hazırlanırken iş dünyası ve kariyer yolları konusunda da bilinçleniyor.
Teknolojinin de eğitimin bir parçası olduğunu gösteren Doğa Koleji Türkiye’yi tanıştırdığı akıllı tahta sistemleri bugün iPad ve Mac Mini’lerle bir eğitim devrimi haline geldi. Doğa Koleji, bütün sınıflarında bulunan Akıllı Tahta ve Dijital Sınıf uygulamasıyla doğa ile teknolojiyi birleştiriyor, öğrencilerinin bu olanaklardan sonuna kadar yararlanmaları sağlıyor. Dünyanın en büyük eğitim teknolojisi sağlayıcılarından Promethean'ın dünya çapında 3500 eğitim kurumu arasından teknolojiyi en iyi kullanan eğitim kurumuna verdiği  " Center of Excellence"  ödülünü kazanan Doğa Koleji, modern teknolojik altyapısını her yıl güçlendirmeye devam ediyor.
KKTC kampüsü ile eğitim vizyonumuzu yurt dışına da taşıyan Doğa Koleji’nde, 2008-2009 eğitim yılında eğitime açılan Acarkent Kampüsü Üstün Zekalılar İlköğretim Okulu ile uzmanlar tarafından hazırlanmış dengeli ve zengin bir müfredat uygulayarak ülkemizde gerekli ilginin yeterince gösterilemediği bu öğrencilerin kapasitelerini ve yeteneklerini en iyi şekilde kullanmaları hedeflendi.
Doğa Koleji, yine Acarkent Kampüsü'nde lise öğrencilerine uygulanan IB (The International Baccalaureate) Eğitim Programı'yla kültürlerarası anlayış ve saygı aracılığıyla daha iyi ve daha barışçıl bir dünya yaratmaya yardım eden araştırmacı, bilgili ve meraklı genç insanları geliştirmeyi misyon edindi. Genç, dinamik ve yenilikçi eğitim kadrosuyla; Promethan, Apple, Pearson Longman, GEMS International Schools gibi dünyanın sayılı eğitim kurumlarıyla stratejik ortaklık yürüten, modern öğrenme tekniklerini ve dünya standartlarını takip eden Doğa Koleji, Türk eğitim sisteminin çehresini değiştiren, eğitimde yenilik hareketini başlatan Türkiye’nin lider eğitim kurumu olmayı başardı.

 

Doğa Koleji  Başarı Tablosu
- Türkiye’nin En İtibarlı Özel Okul Markası
- Türkiye’nin En Samimi Eğitim Kurumu
- SXSWedu Konferansı'nda “Eğitimde Mükemmeliyet” ödülü
- 2017 TEOG BAŞARISI (500 TAM PUAN)
- 2017 Genç Erkekler Dünya Basketbol Şampiyonu
- 2016 LYS Türkiye 9.luğu
- 2016 SAT Sınavı'nda Matematik ve Fizik Bölümlerinde 800 Tam Puan
- 2016 Mostratec Olimpiyatları’nda Dünya 2.'liği ve 4.'lüğü
- 2016 - 2017 Genç Erkek Voleybol Takımı Dünya Şampiyonluğu
- 2016 ISWEEEP Uluslararası Proje Olimpiyatları Dünya 3.lüğü
- 2015-2016 Dünya Liseler Hentbol Şampiyonası Dünya 6.'lığı
- 2015 Globed Mathletics Chellenge'de Birincilik
- 2014 GEF (Global Education Festival) kısa film yarışmasında Dünya Birinciliği
- 2014 TEOG'da 42 tam puanla Türkiye Şampiyonluğu
- 2014 Uluslararası Roket Yarışması’nda Dünya 2.’liği, Dünya 4.’lüğü
- 2013 TÜBİTAK Girişimcilik ve Yenilikçilik Yarışması'nda Türkiye 1.'liği
- 2013 Dünya Essay ve Kompozisyon Yazma Yarışması'nda Onur Ödülü
- 2012 Uluslararası Online Matematik Yarışması World Math Days'de Bireysel Kategoride 3, Sınıf Kategorisinde ve Öğretmen Kategorisinde 1'er derece

 

…. VE DAHA NİCELERİ
Bugün, ürettiği eğitim modelleriyle dünyada birçok kurumun örnek aldığı Doğa Koleji, 70.000 öğrencisi, 8.000 öğretmeni ve 11.000 çalışanıyla eğitim sektörüne yön vermeye devam ediyor. 100’ü aşkın kampüsüyle Türkiye’nin en büyük okullar grubu olan Doğa Koleji, ‘Yeni Nesil Eğitim’ vizyonuyla geleceğin tam donanımlı liderlerini güvenle yetiştiriyor."

Kaynak: Editör: ABRAHAM YUCAL
Etiketler: Doğa’dan, Büyükçekmece’de, Yeni, Kampüs..Gazete, Silivri,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Doğa’dan Büyükçekmece’de Yeni Kampüs..Gazete Silivri
Doğa’dan Büyükçekmece’de Yeni Kampüs..Gazete Silivri
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir arasina