301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
01 Ekim 2019 - Salı 23:43
 
ESNAF VE VATANDAŞ ÇÖZÜM BEKLİYOR...Gazete Silivri
Silivri Tapu ve Kadastro, PTT, Silivri Emniyeti ve Silivri SGK Müdürlüğü'nün de yer aldığı sokakta yaşayan ve esnaflık yapan vatandaşlar oldukça dertli.
Gündem Haberi
ESNAF VE VATANDAŞ ÇÖZÜM BEKLİYOR...Gazete Silivri

Silivri nüfusunun 200 bine ulaşması ve her geçen gün daha da fazla göç alması nedeni ile Silivri'de yaşam bir o kadar çok zorlanmakta. Silivri'de yaşayan ve esnaflık yapan vatandaşlar bugünlkerde oldukça dertli.

 

Özellikle Silivri Tapu ve Kadastro Müdürlüğü, Silivri Emniyet Müdürlüğü, Silivri PTT Müdürlüğü ve Silivri SGK Müdürlüğünün aynı sokakta bulunması hayatı ve vatandaşları rahatlatır derken vatandaşların bazı ani geilşen olaylardan dolayı sıkıntı çekmesine neden oluyor. Silivri mahallelerinden ya da dışından menkul ve gayrimenkul almak isteyen vatandaşların işlemlerini tamamlamak için geldiği, PTT işlemlerini gerçekleştirmek için geldiği, SGK işlemlerini tamamlamak için geldiği ve Emniyet müdürlüğünde olan işlemler için gittikleri bu sokaktaki yoğunluk herkes tarafından bilinmekte.

Bölgede bulunan esnafın da oluşu özellikle trafiğin ve yoğunluğun hat safhada olmasına neden oluyor. 2016 yılında gerçekleşen OHAL kapsamında özellikle 1 sokağın da tamamen Silivri İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından kapatılması araç trafiğini tam anlamıyla felç etmiş durumda. Silivri Tapu ve Kadostro Müdürlüğü ve PTT Müdürlüğünün bulunduğu binanın da arka sokağı Tapu ve Kadostro Müdürlüğü tarafından da kapatılması yüzünden vatandaş ve esnaf yetkililerden çözüm beklemekte. Yaz aylarında 1 milyona yakın nüfusu ile adeta keşmekeş haline gelen trafik yüzünden zor günler geçiren bölge de ikamet eden vatandaş ve esnaflar, bir an önce bu duruma müdahale edilmesini bekliyor. 

Kaynak: Editör: ABRAHAM YUCAL
Etiketler: ESNAF, VE, VATANDAŞ, ÇÖZÜM, BEKLİYOR...Gazete, Silivri,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir arasina