301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
13 Ocak 2019 - Pazar 23:01
 
GALATASARAY'DAN SİLİVRİ'YE DEV YATIRIM...Gazete Silivri
Silivri’nin gündemine bomba gibi düşen Galatasarayspor kompleksi için Silivri’de yer araştırılmasına başlandı.
Güncel Haberi
GALATASARAY'DAN SİLİVRİ'YE DEV YATIRIM...Gazete Silivri

Silivri’nin gündemine bomba gibi düşen Galatasarayspor kompleksi için Silivri’de yer araştırılmasına başlandı. 110 dönüm ile 360 dönüm arasında yer arayışına giren Galatasarayspor Kulübü, büyük kompleks için Silivri’de yer arayışında olduğu ve Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar ile görüştüğü alınan bilgiler arasında.

Silivri’nin gündemine bomba gibi düşen Galatasarayspor kompleksi için Silivri’de yer araştırılmasına başlandı. 110 dönüm ile 360 dönüm arasında yer arayışına giren Galatasarayspor Kulübü, büyük kompleks için Silivri’de yer arayışında olduğu ve Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar ile görüştüğü alınan bilgiler arasında.

 

Geçtiğimiz yıllarda Fenerbahçe Üniversitesi için kolları sıvayan Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, şimdi ise Galatasaray ile görüşmelere başladı. Geçtiğimiz günlerde Yönetim Kurulu üyesi Dilek Kutlu ve Galatasaray Gayrimenkul A.Ş. Genel Müdürü Mehmet Akif Şener, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar ile bir araya gelerek Silivri Belediyesi ile Galatasaray spor kulübü işbirliği içinde gerçekleştirilecek plan ve projeleri görüştü.

 

DEV YATIRIM SİLİVRİ’YE GELİYOR

 

Ocak ayında Meclis Gündemine getirilen maddede Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar Geniş kapsamlı bir proje olacağının bilgisini vererek Sosyal bir proje olacağının vurgunu yaptı. Işıklar; “Galatasaray kulübü bir marka.  Cuma günü katılmak istediler toplantımıza.  Yönetim kulübü buraya yatırım yapmak istediler.   Fenerbahçe Üniversitesi  Selimpaşa’da  öğretime başlayacaktı. Ancak Ali Koç’un başkanlığa gelmesiyle bu seneye kaldı. Alipaşa da 84 dönümlük bir yerde kampus kuracaklar.

 

2019 yılında başlanması uygun görüldü. O süreç işliyor. Geniş alanlarımızın olması bizden taleplere yol açıyor. Galatarasay kulübününse bir talebi oldu. Biz de kendilerine Galatasaray Üniversitesi’nin ilçemize yatırım yapmasının ilçemize önemli katkıları olacağını bildirdim.  Ülkemizin önemli bir markası. Bir değeri. Böyle bir değerimizin bir ayağının da ilçemizde bulunması bizim için onurdur.

Geniş kapsamlı sosyal bir proje

 

Üç bakış açısıyla değerlendirilmesi gerekir. Ne yapmak istiyorlar, düşünceleri neler.?   Bunu mecliste değerlendirelim. Kamuoyu değerlendirsin. Ne gibi faydalar sağlanacak. Kamuoyunda açıkça tartışalım dedim. Projelerini gördük. Bir sosyal proje. Sadece futbol değil. Tüm spor dallarının branşta yatırım yapmak istiyorlar. Ciddi katkıları olacak. Sosyal kültürel destek hizmetleri verecek. Futbol sahaları yanında birçok branşta eğitim verecek bir yapı düşündüklerini ifade ettiler. Bu bizi memnun etti. 

 

Birçok alternatif sunduk. Bir yerimiz varsa yer tahsis edebiliriz.  O yer uygun mu olabilir. O yerimiz tatmin etmez ise hazineden yer alabilir. Kolaylaştırıcı olabiliriz. Kendileri tamamen bir yer alabilir. Vatandaşın yeri el yap işlet yapabilir. Belediyenin  ile ilgili ortak bir proje yapabiliriz. İmar, planlama bölümümüz bunu tartışsın. Yardımcı oluruz. Bunu belediye meclisine getirmeyi uygun bulduk.  Meclisimiz ortak bir çalışması olarak değerlendirelim. Onlara meclisimizin çalışması olarak sunalım.  Onlarda çalışmalarını yapsın. Ben meclise getirdim” dedi.

 

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ın proje ile ilgili konuşmalarının ardından ise Galatasarayspor Kulübü internet sitesinden açıklama geldi.

 

Sitede paylaşılan metin aynen şu şekilde;

 

"Galatasaray Spor Kulübü olarak, sosyal sorumluluk alanlarındaki girişimlerimiz devam etmektedir.

 

Bu kapsamda, Yönetim Kurulu üyemiz Dilek Kutlu ve Galatasaray Gayrimenkul A.Ş. Genel Müdürü Mehmet Akif Şener, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar ile bir araya gelerek Silivri Belediyesi ile kulübümüzün işbirliği içinde gerçekleştirilecek plan ve projeleri görüşmüştür.

 

Kulübümüz ve Silivri Belediyesi, bu kapsamdaki faaliyetlerin 2019 yılı içinde hayata geçirilmesi için işbirliğine devam edecektir"

 

 

 

bolgedehaber

Kaynak: Editör: ABRAHAM YUCAL
Etiketler: GALATASARAY'DAN, SİLİVRİ'YE, DEV, YATIRIM...Gazete, Silivri,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir arasina