301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
14 Temmuz 2019 - Pazar 17:05
 
GÖÇENGİL, HER TÜRLÜ DARBEYİ LANETLİYORUZ...Gazete Silivri
CHP Silivri İlçe Başkanı Suna Göçengil, 15 Temmuz Hain Darbe girişimi ale alakalı basın bildirisi yayımladı.
Siyaset Haberi
GÖÇENGİL, HER TÜRLÜ DARBEYİ LANETLİYORUZ...Gazete Silivri

CHP Silivri İlçe Başkanı Suna Göçengil, 15 Temmuz Hain Darbe girişimi ale alakalı basın bildirisi yayımladı.

 

CHP Silivri İlçe Başkanı Suna Göçengil;


Her türlü darbeyi lanetliyoruz!

 

15 Temmuz hain darbe girişiminin üzerinden 3 yıl geçti. Demokrasiye ve milli iradeye yönelik bu hain kalkışma ve arkasındaki ki fetö terör örgütünü lanetliyoruz. 15 Temmuz 2016 gecesinde yaptığımız gibi halk egemenliğine ve Türkiye'nin demokratik birikimine sahip çıkma azmindeyiz. 

 

Darbe girişimine karşı milletimiz Gazi meclis ve siyaset Kurumu ortak bir direniş sergilemiş girişimi boşa çıkarılmıştır. Ancak bu kararlı duruş ne yazık ki güçlü bir demokrasi kurma fırsatını dönüştürülememiş, sonraki süreç de TBMM'ye devre dışı bırakan bir OHAL rejimi ile yönetim sürdürüldü. Ardından rejim değişikliği ile başkanlık sistemine geçildi. Tüm yetki ve bilginin elinde olduğu iktidar aradan 3 yıl geçmiş olmasına rağmen darbenin siyasi ayağının da ORTAYA çıkarılmasına dönüp esaslı bir adımda atılmamıştır. 

 

Askeri ya da sivil her türlü darbeye karşı kararlı duruşumuz devam edecektir güçlü ve müreffeh bir Türkiye yaratmanın yolu Cumhuriyet'in kuruluş ilkelerine bağlı kuvvetler ayrılığına dayalı demokratik laik sosyal hukuk devleti esaslarına sarılmaktan geçiyor.

 

Tek güvencemiz ve Umudumuz yine milletimizin azim ve kararlılığıdır demokrasiye ve halk egemenliğine olan inancımızla 15 Temmuz hain darbe girişimini lanetlerken darbeye karşı canını vererek şehit olan evlatlarımızı rahmetle anar Gazilerimize sağlık ve esenlikler dileriz.

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi Silivri İlçe Başkanı
Suna GÖÇENGİL

Kaynak: Editör: ABRAHAM YUCAL
Etiketler: GÖÇENGİL,, HER, TÜRLÜ, DARBEYİ, LANETLİYORUZ...Gazete, Silivri,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir arasina