301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
26 Şubat 2020 - Çarşamba 14:59
 
HANGİ YÜZLE GİDECEKSİNİZ...ABRAHAM YUCAL
HANGİ YÜZLE GİDECEKSİNİZ...ABRAHAM YUCAL köşe yazarı abraham yucal GAZETE SİLİVRİ www.gazetesilivri.com #silivri #gazetesilivri #silivrigazetesi
Köşe Yazıları Haberi
HANGİ YÜZLE GİDECEKSİNİZ...ABRAHAM YUCAL

Sevgili okuyucuları ilk önce sizlere merhabalar diyeceğim. 

 

Sağlık problemlerimden dolayı sizler ile biraz uzak kaldım ama artık geri dönme vakti geldi diye düşünüyorum...

 

Önümüzdeki günlerde 18 Mart Çanakkale Zaferi günü yaklaşıyor. Silivri'de protokol üyeleri, STK temsilcileri, Gaziler ve Şehit yakınları bir araya gelecek...

 

Geçtiğimiz yıl bir organizasyon gerçekleştirdim. Silivri'nin şehidi Şehit Uzm. Çvş Emre Sarıtaş için yapılan koru'nun düzensiz ve çaresiz halde oluşunu sizlere göstermek istedim. Duyarlı birkaç arkadaşım ve İBB Meclis Üyesi Bora Balcıoğlu geldi ve bazı sözler verdi. Şuna emin olun ki üzerinden 1 yıl geçti Silivri Belediyesi 5-6 defa sulama işlemi gerçekleştirdi o kadar. 

 

CHP Silivri ve İBB Meclis Üyesi Bora Balcıoğlu, Koruya su tesisatını çektireceğini ve o korunun bulunduğu alanı şehidimize bağışlayan aile temsilcisi Burak Sakarya'da hayrat yaptıracağını belirtmişti. Burak Sakarya'da bizler gibi beklemede. Ancak Sayın Balcıoğlu'nun NEYE GÜVENİYORSA insanlara 500 metreden bakışı, iddialara göre birçok insana iş sözü vermesi, İBB görevini Silivri'de değilde İstanbulda makam odasında buldumcuk pozlar vermesi insanların sabrını bitirme noktasına getirmiş durumda. 

 

Bu konuda KENT KONSEYİ birçok asparagas vaadlerde bulunmuştu ama KENT KONSEYİ'NİN BAŞI yine yalan söyleyerek Silivri'yi ve Silivrilileri kandırdı. 

 

Mercedes aracı ile kimseleri görmeden filmli camlar ardında VERDİĞİ SÖZLERİ unutması da diğer bir problem. Meclis toplantılarında konuşma talep edip, Grup sözcüsünün söylediklerini tekrar etmesi de kendisini komik duruma düşürmekten başka birşey yapmamakta. 

 

Kendisini 18 Martta gördüğümde soracağım zaten "MADEM YAPAMAYACAKTINIZ DA NEDEN SÖZ VERDİNİZ?" diye...

 

Yüzü kızarır mı? yoksa Şehidimizden özür mü diler bilemem. Ancak bir insan kendisini bitirmek ve yerel seçimlerde kendsine güvenen insanları bu kadar kısa bir sürede nasıl hayal kırıklığına uğratır anlamışta değilim. 

 

Düzelir mi? HİÇ SANMIYORUM. Çünkü Balcıoğlu artık kime güveniyorsa yürümüyor-uçuyor, el sıkmıyor-kafa çeviriyor, söz veriyor-tutmuyor, konuşmuyor-playback yapıyor. Kendisini önümüzdeki dönem Başkan Adayı olarak gören kesimdendim ancak artık yeni adayım CHP Silivri ve İBB Meclis Üyesi MELİH YILDIZ'dır. Konu ile alakalı da önümüzdeki günlerde bir yazı yazacağım...

 

Neyse 18 Mart'a az kaldı...

 

Bir konu daha var ki en sonunda Silivri İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet AY gitti ya da gönderildi...

 

Teferruatı beni ilgilendirmiyor, sadece gitmesi beni çok mutlu etti. Bir güzel olay da Kumburgaz Mehmet Erçağ Ticaret ve Meslek Lisesinden tanıdığım ve sevdiğim isim olan Coğrafya Öğretmenim Zekeriya Artar'ın Silivri Milli Eğitim Müdürü olmasıdır. Silivri'de birçok isminde öğretmenidir. Örnek vereyim AK Parti Silivri İlçe Başkanı Mutlu Bozoğlu gibi...

 

Kendisi çok değerli, hakkaniyetli, dürüst, hak yemeyecek ve asla Öğretmen ve Öğrencilerin haklarını yemeyecek ve yedirtmeyecek bir isimdir. Bütün Silivri olarak kendisine sahip çıkmamız gerektiğini düşünüyorum. Sonuna kadar da yanında olduğumu da belirtmek istiyorum. 

Kaynak: Editör: ABRAHAM YUCAL
Etiketler: HANGİ, YÜZLE, GİDECEKSİNİZ...ABRAHAM, YUCAL,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir arasina