301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
09 Ekim 2019 - Çarşamba 20:13
 
İBB ARACI ORMANA KÖPEK ATARKEN YAKALANDI...Gazete Silivri
İBB Veteriner'e ait bir araç ormanlık bölgeye köpekleri atarken HAYKURDER üyeleri tarafından yakalandı.
Gündem Haberi
İBB ARACI ORMANA KÖPEK ATARKEN YAKALANDI...Gazete Silivri

İBB Veteriner'e ait bir araç ormanlık bölgeye köpekleri atarken HAYKURDER üyeleri tarafından yakalandı.

 

İBB Veteriner'e ait bir araç Çatalca'nın Akalan bölgesinde bulunan ormanlık alanda, köpekleri atarken HAYKURDER üyeleri tarafından kıskıvrak yakalandı. HAYKURDER üyeleri instagram hesaplarından şu şekilde bir paylaşımda bulundu;

 

"Burası Çatalca'nın Akalan köyü kırsalında bir orman sahası. İBB Veteriner'e ait 34 BYG 339 plakalı bir araç bugün ormana toplu olarak köpek salımı yapmak üzereyken araçtaki onlarca köpekle birlikte yakalandı. Ekip köpeklerin salımı için geldiğini ifade ederken araçtaki köpeklerin çip numaralarına ve aldıkları yerlere dair kayıtlarına bakılması talebi üzerine araç kapıları kapatıldı. Buraya bırakmayalım! diyen ekip kaçmaya çalıştı. Göktürk Hayvanseverler Derneği Başkanı Nilgül Sayar'ın dikkati ve takibi ile yakalanan ekip hakkında şikayetçi olundu. Hayvan Hakları Yaşama İzleme Delegasyonundan Şebnem Aslan ve HAYKURDER de oradaydı. Sürecin takipçisi olacağız. İstediğimiz yerden alır, istediğimiz yere bırakırız! diyen o ekip görev suçu işledi. Suçlarını örtmek için delilleri kaçırdı. Ormanlarda açlığa, ölüme terk ettiğiniz yüzlerce canın hesabını verin. 

 

Sayın Ekrem İmamoğlu,

 

Bunun hesabını sormak, gereğini yapmakhem göreviniz, hem İstanbul'a namus borcunuzdur. Ormanlar köpeklerin doğal yaşam alanı değildir! İstanbul'un ilçelerinden topladığınız köpekleri ölüme terk edemezsiniz! O köpeklerin orada açlık ve hastalıkla savaşması, yaşam mücadelesinde acılar içerisinde yenik düşmesinin vebali altında ezilmeyin ve gereğini yerine getirin!" şeklinde oldu. 

Kaynak: Editör: ABRAHAM YUCAL
Etiketler: İBB, ARACI, ORMANA, KÖPEK, ATARKEN, YAKALANDI...Gazete, Silivri,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir arasina