Haber Detayı
09 Ocak 2017 - Pazartesi 14:28
 
İSTANBUL GENELİ İÇİN KAR ALARMI VERİLDİ...
İstanbul'dakar kalınlığı 2 metreyi aştı. Meteoroloji kar yağışı bugün de etkili olacak dedi. 11 Ocak Çarşam'ya kadar dikkat!
Güncel Haberi
İSTANBUL GENELİ İÇİN KAR ALARMI VERİLDİ...

İSTANBUL hava durumu yeni saatlik tahmin 09.01.2017 raporları fena! Kar yağışı İstanbul'u esir aldı, kar kalınlıkları yer yer 2 metreyi aştı. İstanbul son hava durumu tahmini mgm.gov.tr'de yayınlandı.

İstanbul'da cuma günü öğleden sonra yoğun bir şekilde başlayan kar yağışı bu haftada etkili olacak. Meteoroloji İstanbul'daki kar yağışının bugün de etkili olacağını duyurdu. Öğle saatlerinde etkisini az da olsa yitirecek olan kar yağışı akşam saatlerine doğru tekrar artacak. 11 Ocak Çarşamba gününe kadar İstanbul'da kar var.

İSTANBUL HAVA DURUMU SAATLİK TAHMİN NE DİYOR?

İstanbul'da kar yağışı sabah 09.00'da başladı ve gün oyunca etkili olacak. 

ÖĞLEDEN SONRA İÇİN YENİ UYARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, İstanbul'da halen aralıklarla devam eden kar yağışının, bugün öğle saatlerinden itibaren etkisini arttırarak gece saatlerine kadar devam etmesi öngörülüyor.

Mevcut kar örtüsü üzerine güney kıyılarda 5 santimetre, iç ve kuzey kesimlerde 10-15 santimetre arasında ek örtü oluşturması beklenen kar yağışları nedeniyle ulaşımda aksamalar, buzlanma, görüş mesafesinde azalma gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

 

İstanbul için 5 günlük hava durumu tahmini

İstanbul'da kar yağışı çarşamba gününden itibaren etkisini yitirecek, sıcaklıklar artacak. 

Kaynak: Editör: ABRAHAM YUCAL
Etiketler: İSTANBUL, GENELİ, İÇİN, KAR, ALARMI, VERİLDİ...,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir arasina