301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
05 Ocak 2020 - Pazar 19:26
 
İSTANBUL'UN EN GENÇ İLÇE BAŞKANI ESEN...Gazete Silivri
5 Ocak 2020 Pazar günü Palmiye düğün salonunda gerçekleşen 12. Kongrede Başkan aday olan Berker Esen İlçe Delegelerinin verdikleri oy ile CHP Silivri İlçe Başkanı seçildi.
Siyaset Haberi
İSTANBUL'UN EN GENÇ İLÇE BAŞKANI ESEN...Gazete Silivri

Mümün Koçoğlu ve Berker Esen'in adaylıkta yarıştığı kongreye ilgi yoğundu. Toplamda Berker Esen (Beyz Liste) 210 oy, Mümün Koçoğlu (Sarı Liste) 200 oy aldı ve 2 oy da geçersiz sayıldı. Kongreye Eski Milletvekilleri, Millevekilleri, STK Başkan ve Temsilcileri de katılım sağladı. 

Berker Esen'in gerçekleştirdiği konuşma şu şekilde oluştu;

 

"Saygıdeğer divan kurulu, Cumhuriyet Halk Partimizin kıymetli delegeleri, değerli üyeleri, kongremizi izlemek için gelip bugün bu salonu şereflendiren saygıdeğer hanımefendiler, beyfendiler ve basınımızın güzide emekçileri hepinizi saygıyla ve yürekten duygularımla selamlıyorum. 12. Olağan Kongremize hoş geldiniz! Onur verdiniz. Partimize güç verdiniz.

 

Bu örgüt için bu ülke için gecesini gündüzüne katan cumhuriyet halk partililer! korkmadan bıkmadan usanmadan mücadeleye devam! Başınız dik alnınız açık olsun. Tıpkı 19 mayıs 1919’da  ülkenin kaderini değiştiren Gazi Mustafa Kemal’in samsuna çıkıp bu ulusun kurtuluş mücadelesini başlattığı gibi cesaretli ve inançlı olalım! Cesaretimizi ve inancımızı asla yitirmeyelim. 19 mayıstan bugüne kadar bağımsızlık ve cumhuriyet için mücadele eden tüm yoldaşlara selam olsun!

 

Şimdi sıra bizde!!! Bu şanlı bayrağı bizden sonra geleceklere tertemiz teslim etmek için mücadeleye devam! Mücadele sadece seçimden seçime başlamaz, mücadele seçimin bittiği günün ertesinde başlar! Ancak o zaman hedefimize ulaşabiliriz! Ancak o zaman yeniden iktidar olabiliriz! 

 

Partimizin değerli delegeleri, üyesi olmaktan onur ve gurur duyduğum cumhuriyet halk partimizde 6 yılı gençlik kolları başkanlığı olmak üzere 10 yıldır altı ok için mücadele ediyorum. Biz bu partinin içinde büyüdük. Bu partinin tozunu toprağını yuttuk, cefasını çektik. Emek verdik. Yeri geldi bu parti için bedel ödedik. Kendimizi bu görevlere hazırlamak için bu mücadele verdik. En olumsuz süreçlerde bile partimiz zarar görmesin diye hep partimizin olduk. Partimizin aldığı her karara saygı duyduk. Partimizin beğenmediğimiz kararları da olsa biz bunun eleştirisini dışarıda değil parti içinde yaptık. Biz hiçbir zaman imama kızıp camiyi terk etmedik. hiçbir zaman partimizi kişisel hırslar uğruna bahaneler arkasına saklanarak yarı yolda bırakmadık. 

 

Kıymetli partililerim,

 

Sizlere 10 yılda neler yaptığımdan kısaca bahsetmek istiyorum. 5 yılda 8 seçim geçirdik. Bu seçimlerin tamamında aktif görevler aldım. 2015 genel seçimlerinde, 1 Kasım ve 7 Haziran seçimlerinde Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanlığı görevini üstlendim. 24 yaşımdayken dönemin il başkanı Sayın Murat Karayalçın'ın proje ekibinde yer aldım. 2 kez il delegeliği yaptım. İstanbul’un en genç kurultay delegesi adayı oldum. Parti okulu eğitmenliği ve. 3. Bölge'de eğitici eğitmenliği görevlerini üstlendim. 

 

Görev yaptığım süre boyunca Silivri’mizin 35 mahallesinde örgütlendik. Köylerde tanıştığımız genç fidanlarımızı bu ulu çınara kazandırdık. Her mahallemizde gençlik kolları mahalle başkanlarını atadık . Bu Silivri ve İstanbul tarihinde ilk kez bizimle birlikte gerçekleşti. Ergenekon, Balyoz davalarında Silivri zindanlarında en ön safta mücadele ettik her şeye rağmen asla yılmadık. Şanlı haziran direnişinde yani Gezi direnişinde yargılandık bedel ödedik. Birileri sıcacık yataklarında uyurken bizler kar yolları kapadığında hemşehrilerimizin yardımına koştuk. Birileri evde ayaklarını uzatıp televizyonunu izlerken bizler geceyi yatak, yağmuru yorgan soğuğu yoldaş belleyip azim ve kararlılıkla partimiz için emek verdik ve bundan asla şikâyetçi olmadık.  

 

31 Mart seçim psikolojisini üstümüzden atamadan kendimizi İlçe Seçim Kurulu'nda oyları sayarken bulduk. 100 bin oyu tek tek saydık. Değerli partililerim biz oradaydık. Vekillerimizle beraber sandıklara sahip çıktık. Geceleri kapılar mühürlendi. Kolluk kuvvetleriyle beraber o soğukta Silivri’nin ve İstanbul’un iradesine sahip çıkmak için nöbet tuttuk. Seçim tekrarı kararı alındı. Yine aynı azim ve inançla mücadelemizi verdik. Biz geçen yılları dolu dolu geçirdik. Bundan sonra bayrağı devralıp bu bayrağı daha yukarıya taşımak tek arzumuzdur.

 

İlçe başkan adaylığımı açıkladığım süreçten sonra görüştüğüm partililerimizden en çok duyduğum ve beni en çok mutlu eden cümle şu oldu "Berker daha genç, tecrübesiz diyorlardı ama öyle değilmiş seni dinleyince bunu söyleyenlerin yanıldıklarını anladık sana inanıyoruz ve güveniyoruz." 

 

Cumhuriyet Halk Partisi’nin onurlu üyeleri, Yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı anlatınca partililerimiz gençliğin bir eksi değil aksine büyük bir artı olduğunu gördüler. Gençlik dinamizmdir, enerjidir, heyecandır, en önemlisi mücadele azmi ve kararlılığıdır.

 

Unutmamak gerekir ki;

 

Mustafa Kemal Şam'da vatanın dağılmasını önlemek amacıyla dönemin padişahı Abdülhamit'e karşı Vatan ve Hürriyet Cemiyeti'ni kurduğunda 25 yaşında,
31 Mart Vakası'nı bastırmak için Hareket Ordusu Kurmay Subayı olduğunda 28 yaşındaydı.

 

Bu gün bile saygıyla andığımız Deniz Gezmiş ve dava arkadaşları bir döneme damgasını vurarak kitleleri peşinden sürüklediğinde 20li yaşlarında, idam sehpasına çıktığında ise sadece 25 yaşındaydı. 

 

Saray rejiminin hiçbir zaman zapt edemediği cumhuriyet halk partisi eşitliğin, özgürlüğün ve demokrasinin garantisidir. Cumhuriyet Halk Partisi'nin teminatı ise biz partili neferleriyiz. Silivri'miz de yeniden iktidarı tesis edecek irade bugün bu salonda 12. olağan kongremiz de delegelerimizin göstereceği iradedir. Partimizi güçlü örgüt büyük parti şiarıyla birleştirerek yeniden iktidara taşıyacak irade ise listemiz olan beyaz listenin ta kendisidir.

 

Yoldaşlar, kardeşler, kıymetli delegeler;

 

Cumhuriyet Halk Partisi gibi köklü bir partiye İlçe Başkanı olmak için sadece ideolojik ve maddi birikim tek başına yetmez! İdeolojik birikimi alanda pratiğe dökerek, tecrübe edinmek, her kesimde heyecan uyandıracak projelere sahip olmak ve en önemlisi yarattığımız umudu yeşertip filizlendirerek, toplumun tamamına yayabilmek gereklidir. Biz bu noktada iddialıyız! Çünkü biz, bu partiyi şahlandıracak nitelikli bir yönetim kadrosuna ve bizi yeniden iktidara taşıyacak projelere sahibiz. 

 

Akademisyenin, Mimarın, Avukatın, eğitimcinin, esnafın, kadın ve genç temsiliyetinin olduğu kapsayıcı bir yönetim anlayışına sahibiz. Ayrıca bugüne kadar partimizin sadece oy isteyip söz hakkı vermediği köylerimize ilk kez, bizim yönetimimizde temsiliyet hakkı tanıdık.

 

Partimizin cefakar kadınları, heyecanı yüksek gençleri, parti hafızamızı oluşturan değerli büyüklerim;

 

Sizlere 23 Haziran seçimlerine aldığımız yüzde 62 oyu partimizin kemik oyu haline getirecek projelerimizden bahsetmek istiyorum.

 

Hepinizin bildiği üzere İstanbul’un en büyük yüzölçümüne sahip olan ilçelerinden biriyiz. Danamandıra’dan Kadıköy’e kadar ulaşılmadık hane, girilmedik kahve bırakmayacağız. Aylık olarak çıkaracağımız bültenimiz ile partimizin o ay içerisinde yaptığı etkinlikleri genel merkez il, ilçe politikalarını ve büyükşehir çalışmalarını Silivri’mizin tamamına duyuracağız!

 

İlçe örgütümüz bünyesinde kuracağımız Cumhuriyet Akademisi ile Silivri’li gençlerimize ücretsiz Akademik ve politik eğitim kursları vereceğiz.

 

Kuracağımız Hedef İktidar Atölyesi ile 35 mahallemizde profesyonel anket çalışması yaparak yerelde ve genelde ki sorunları tespit edip ilgili komisyonlarımızla çözüm odaklı projeler üreteceğiz!

 

Bu projeler dışında yeniden iktidarı örgütlemek adına bir çok projemiz daha var. Buradan belirtmek isterim ki süreç boyunca hep "gelirsen, düşünürsen, söylersen iktidarı birlikte örgütleriz" dedik. Göreve geldiğimizde kimseyi ayırmadan ötekileştirmeden partimizi büyütmek adına söyleyecek sözü anlatacak projesi olan herkesi sürece dahil edeceğiz.

 

Saygıdeğer Delegelerimiz biz sizlere güveniyoruz alacağınız kararlara saygı duyuyoruz. Bugün bu kongrede siz delegelerimiz sadece listeleri değil Cumhuriyet Halk Partisi’nin geleceğini belirleyeceksiniz.

 

Sizlere SÖZ VERİYORUZ! Bizler, bu yolculuğa hırsla, iktidar inancımızla ve yüreğimizdeki cumhuriyet sevdasıyla hep birlikte yorulmamak için çıkıyoruz!

 

Güçlüyüz;

 

Gücümüz inancımızda, tarihsel ve siyasal haklılığımızdadır. 

 

Tecrübeliyiz;

 

Tecrübemiz yıllardır her alanda partimiz için verdiğimiz mücadelemizdedir.

 

İnançlıyız;

 

Biz kazanacağız! Çünkü biz bu partinin neferleriyiz ve haklıyız...

 

Bizler umut olmak, geleceğimizi yeniden kazanmak adına geliyoruz.

 

Unutmayın! Ne kadar örgütlü olursak, o kadar gür çıkar sesimiz.

 

DEĞERLİ PARTİLİLERİM GENÇ BİR EVLADINIZ OLARAK,

 

ADAYLIĞIMI AÇIKLADIĞIM GÜNDEN BU YANA BENİ HEP BİRİLERİNİN ADAMI OLMAKLA İTHAM ETTİLER. 

 

EVET!!! KABUL EDİYORUM. BEN BİRİNİN ADAMIYIM VE BURADA AÇIKLIYORUM. 

 

BEN MUSTAFA KEMAL’İN ADAMIYIM VE BUNDAN HEP GURUR DUYDUM!

 

SİZLERİN VİCDANINA SESLENİYORUM SİZLERDE MUSTAFA KEMAL’İN ADAMIYSANIZ KALKIN AYAĞA, AYAĞA KALKIN!!! 

 

PARTİMİZE İHANET EDENLERE KARŞI, KALKIN AYAĞA!!! 

 

Takılmayalım bunlara önemsemeyelim bunları bizim amacımız farklı biz bu partiyi iktidar yapmak istiyoruz. 

 

GENÇLİĞE YER VERİN
İKTİDARA GİDELİM!" dedi.

 

CHP Silivri İlçe Başkanı Berker Esen'in yönetim listesi şu şekilde oluştu

Ebru Akgün Pekel, Rıza Aksu, Sibel Aydın Işıköndeş, Ersan Bekler, Cafer Bilgiç, Ezgi Merve Bilgiç Sapmaz, Rahim Çelik, Önder Çolak, Figen Pazarlı, Yalçın Ekici, Ercan Erdoğan, Buse Esin, Özay Gürses, ibrahim Kömür, Erol Sevimli, Tuncan Yaşar.

YEDEK YÖNETİM

Serkan Ataç, Gözde Çevrim, Ayhan Gürkan, Göksu Böğrek, Şinasi Yaman, Vildan Makinecioğlu, Hüseyin Yaman, Melis Baştok, Cengiz Öney, Ferhan Kaya, Uğur Çalış, Oktay Ayyıldız, Hüseyin Toprak, Özcan Aktaş, Kasım Demir, Hüseyin Candan.

İL DELEGELERİ

Abdullah Yıldırım, Suna Göçengil, Zafer Bıyıklı, Ender Unutan Ersözlü, Berker Esen, Filiz Bulut, Gülsüm Onur, Halis Yıldız, Emre Dikenova, Oktay Yüksel.

Kaynak: Editör: ABRAHAM YUCAL
Etiketler: İSTANBUL'UN, EN, GENÇ, İLÇE, BAŞKANI, ESEN...Gazete, Silivri,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir arasina