301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
02 Aralık 2019 - Pazartesi 21:31
 
KREŞ'İ KİM YAPACAK?...ABRAHAM YUCAL
KREŞ'İ KİM YAPACAK?...ABRAHAM YUCAL köşe yazarı abraham yucal gazete silivri www.gazetesilivri.com #silivri #gazetesilivri #abrahamyucal
Köşe Yazıları Haberi
KREŞ'İ KİM YAPACAK?...ABRAHAM YUCAL

Evet sevgili Silivrililer bilindiği üzere 2019 yerel seçim çalışmalarında Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz'da, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'da her mahalleye Kreş açacakları vaadlerinde bulunmuşlardı.

 

 

Son günlerde de oldukça yoğun bir çalışma içerisine giren Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, Silivri Boğluca deresi çevresinde gerçekleştirdiği uygulamalar ile adeta İstanbul'un dikkatini Silivri'ye çekmeyi de başarmış gibi görünüyor. Ancak bakıldığında bazı Cumhur İttifakı içerisinde yer alan isimlerin de eleştirisi içerisinde yer almakta. Özellikle İSKİ tarafından gerçekleştirilecek olan zamın iptal edilmesi ile alakalı bakıldığında AK Parti Silivri İlçe Başkanı Mutlu Bozoğlu dahil, AK Parti Silivri ve İBB Meclis Üyesi Sami Barlas, ve MHP Silivri ve İBB Meclis Üyelerinin de baskıları dahilinde Silivri'deki indirim isteği İBB Meclisine yansıdı. Ardından ise Tüm Ak Parti ve MHP İBB Meclis Üyelerinin oyları ile bu öneri kabul edildi. 

 

 

Silivri'de bulunan tamamen MADDİ BEKLENTİ İÇERİSİNDE YER ALAN isimler bu ittifakı sarsmak ve arasına nifak sokma adına çabalar içerisinde olduğu apaçık meydana çıktı. 

 

 

Her ne kadar CHP üyesi olsam da gazetecilik mesleğini icra etmem gerekirse doğruya doğru, yanlışa da yanlış derim. Bu nifak tohumlarını atmak isteyen KARALİÇE ler emellerine ulaşamayacaklarını da anlamışlardır umarım. 

 

 

Silivri'ye hizmet getirme doğrultusunda emin adımlarla ilerleyen Cumhur İttifakı Meclis Üyeleri'nin arasını bozrlarsa da buradan yine sizlere söylerim. 

 

 

Şimdi sevgili Silivrililer, değerli okuyucularım. 

 

 

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Silivri için kreş sayısını belirtti ve Silivri Belediyesi de kendilerine alan vereceğini belirtti. 

 

 

Şimdi bu ne demek oluyor? 

 

 

Kreşi Silivri'ye kim yapacak?

 

 

Yer gösteren Silivri Belediyesi mi?

 

 

Yoksa o alan üzerine Kreşi yapacak olan İBB'mi?

 

 

Bence bu tamamen İBB'nin işine yarar. Nedeni ise yapılacak kreşin her yerine, " BU KREŞ, İBB TARAFINDAN YAPILMIŞTIR!" diye haklı reklam yapacak. Sonrasında ise Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz ise "KREŞ'İ İBB YAPTI!" diyebilecek kadar dürüst bir insan. 

 

 

Peki bu Siivri'deki dengeleri nasıl etkileyecek?

 

 

İlk önce Silivri'de Belediyeyi alan Cumhur İttifakına büyük bir zarar verecek. Silivri'ye Kreşleri biz yapalım diyecek olan AK Parti Silivri Meclis Üyeleri ile MHP Silivri Belediye Meclis Üyeleri arasında sesler yükselecek. 

 

 

Bakıldığında şu anda değerleri onlarca milyon türk lirası olan Silivri Belediyesine ait yerler, Adeta İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun kolları arasında bırakılacak. Gerçekleşecek kreşlerin inşaasının belkide 10 kat fazlası değerinde olan Silivri Belediyesine ait yerlerde, İBB BEN YAPTIM! diyecek ve Cumhur ittifakına oy veren belkide on binlerce kişinin sandık görüşüne etkili olacak. 

 

 

Böyel bir olay olduğunda kazançlı olacak olan CHP dir. Cumhur ittifakı ayrılma noktasına kadar gelecek ve CHP ise adeta Film izler gibi Belediye Meclis Toplantılarını izleyecekler. 

 

 

Bence oturulmalı ve düşünülmeli?

 

 

Kar ve zarar tablosu hem madden, hemde siyaseten gözden geçirilmel,...

 

 

Şuanda Silivri'de Cumhur ittifakı arasında olan soğukluğu ve zıt görüşleri bilmeyen yok. Kıvılcım ile ateş alacak bu ittifakı dizginleyecek isimler ise Silivri Belediye Başkan Volkan Yılmaz ve AK Parti Silivri İlçe Başkanı Mutlu Bozoğlu'dur. 

 

 

Diyeceksiniz ki MHP İlçe Başkanı Zafer Yalçın nerede?

 

 

Bence Zafer Yalçın da bu ittifakın durumunu bütün Silivrililer gibi izlemekte ve beklemekte. Artık biran önce MHP adına Silivri'de proje üretmesi gerekirken halen daha Belediye Başkanının yanından ayrılmaması da ayrı bir parantez. Kendisi genç ve dinamik bir isim. Bazı fikirlerine de şahit oldum ancak, ayaklanması ve makamının ağırlığını Silivri'de göstermesi ve htirmesi gerekli. Özlediği İlçe Başkanlığı Makam Koltuğunda zaman geçirme vakti geldi.

Kaynak: Editör: ABRAHAM YUCAL
Etiketler: KREŞ'İ, KİM, YAPACAK?...ABRAHAM, YUCAL,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir arasina