Haber Detayı
12 Mart 2018 - Pazartesi 18:17
 
Seymen Hakkında Şok ÇED Kararı...Gazete Silivri
stanbul Valiliği tarafından Silivri Seymen Mahallesi'nde yapılmak istenen tehlikeli katı atık tesisiyle ilgili Çevresel Etki Değerlendirmesi gerekli değildir”
Gündem Haberi
Seymen Hakkında Şok ÇED Kararı...Gazete Silivri

Silivri'nin Seymen Mahallesi'nde yapılmak istenen tehlikeli atık depolama alanı için kötü bir haber geldi.

 

İstanbul Valiliği, İstanbul Çevre Yönetimi San. ve Tic.A.Ş. (İSTAÇ) tarafından Seymen'de yapılması planlanan “Atıktan Türetilmiş Yakıt Üretim Tesisi, Stabilizasyon Solidifikasyon Tesisi, Çamur Kurutma Tesisi, 1. Sınıf Düzenli Depolama Tesisi Tehlikeli Atık Ara Depolama Alanı” projesi için “ÇED gerekli değildir” raporu verdi.

 

ÇED YAPILMAYACAK

 

Silivri Çevre Grubu tarafından sosyal medya üzerinden yayımlanan "ÇED Gerekli Değildir" belgesinde, “İstanbul ili, Silivri ilçesi, Seymen Mahallesi, Laiklik Caddesi, Büyükkılıçlı-Sinekli Yolu üzeri adresinde İstanbul Çevre Yönetimi Sanayi ve Tic. A.Ş. tarafından yapılması planlanan “Biyometanizasyon Tesisi (90 ton/gün -1,4 MWe / 3,39MWt) projesi” faaliyetine ilişkin olarak, Valiliğimizce 19/02/2018 tarih ve E-2018469 sayılı “Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir” kararı verilmiştir. Sayın halkımıza duyurulur.” ifadelerine yer verildi.

 

OLAY ÇIKMIŞTI

 

Hatırlanacağı gibi geçtiğimiz Ocak ayı içerisinde ÇED raporu için Seymen'e gelen İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri ile Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar ve köylüler arasında tartışma çıkmıştı.

 


supersilivri

Kaynak: Editör: ABRAHAM YUCAL
Etiketler: Seymen, Hakkında, Şok, ÇED, Kararı...Gazete, Silivri,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Seymen Hakkında Şok ÇED Kararı...Gazete Silivri
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir arasina