301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
08 Temmuz 2019 - Pazartesi 00:25
 
SİYASİ SALTOLAR...ABRAHAM YUCAL
SİYASİ SALTOLAR...ABRAHAM YUCAL KÖŞE YAZARI ABRAHAM YUCAL GAZETE SİLİVRİ www.gazetesilivri.com
Köşe Yazıları Haberi
SİYASİ SALTOLAR...ABRAHAM YUCAL

 

Sevgili Silivrililer, çok değişik olaylar oluyor Silivri'de...

 

Tamam, seçimler bitti. Ancak öyle ALTYAPILAR varki ortalıkta, kimse ne ses çıkarıyor, ne de konuşabiliyor.

 

Bakıldığında SUS PUS gibi görünse de aslında büyük heyecanlar, büyük hesaplar ve el altından çalışmalar devam ediyor.

 

Geçmiş Cumhurbaşkanlarından Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan gibi isimlerin yeni bir parti kurma planlarını artık herkes biliyor. Hatta DÖRT GÖZLE bekleyenler bile var. 

 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yol arkadaşı olan isimlerin böyle bir çalışma yapması eminim büyük bir olay başlatacağını göreceğiz.

 

Benim her zaman bir sözüm var. Bunu da gurur ile söylüyorum. "BENİM TÜRKİYEM SELİMPAŞA İLE B. ÇAVUŞLU ARASIDIR!" ben bu oluşumun Silivri'de neler yapacağını araştırır ve bilgi sahibi olmaya çalışırım. 

 

Şimdi geçtiğimiz günlerde Görevinden İstifa eden (GÖREVDEN ALINAN) eski İBB Başkanı Kadir Topbaş Silivri'ye geldi. Tamam, diyebilirsiniz bu adamın Silivri Kurfallı Mahallesinde MANDA Çiftliği var! Gayet normal...

 

Yok arkadaş bu ziyaret hiç de böyle değil maalesef...

 

Silivri'nin önemli HAYIRsever iş adamı var. Birçok yerde okul açan, sağlık ocağı yaptıran, HAYIR, işlerine meraklı! gözüken bir para babası var. Adı Nurullah Baldöktü. Tanıyamadıysanız bu BARCELONA Evleri falan varya Yüzbinlerce, hatta milyon liralara sattığı apartmanlar varya onların da sahibi kendisi. Zaten ofisi de içerisinde sitenin. 

 

Heh, işte o Nurullah Baldöktü ile Kadir Topbaş görüşme gerçekleştirmek için Silivri'ye geldi. Neymiş efendim TABİAT SEVGİSİ BULUŞTURMUŞ bu isimleri. E tabi olayı yapan Nurullah Dede olunca pozlar, resimler, canti ceketler, gırla yemek, peh peh gülmeler falanı filanı gırla...

 

Şimdi size bir şeyler fısıldayacağım...

 

Eski Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül nereli?

 

KAYSERİ...

 

Peki Sayın Nurullah Dede nereli?

 

KAYSERİ...

 

Aaaaaaaa....

 

Şimdi Kadir Topbaş da neyin nesi diyeceksiniz?

 

Kendisi Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan her seçim öncesi Sayın Abdullah Gül'ün herhangi bir siyasi partiye geçmemesi için ne kadar uğraş verdiğini herkes görüyor ve biliyor. Sayın Davutoğlu Eski Başbakan ve eski AK Partili, Sayın Babacan Eski Bakan ve Eski AK Partili, Kadir Topbaş görevden alınan eski İBB Başkanı ve eski AK Partili değil mi?

 

Bakın AK Partilikleri bitmiş demiyorum ESKİ AK PARTİLİ diyorum. Yani parti kurulduğundan beri varlar!

 

Şimdi belli ki bu Saltolar bir oluşuma destek amaçlı olmakta. Yani yeni parti kurulma amacı adı altında ALTYAPI çalışmalarına hız vermeye başladıklarını Silivri'de göstermekte.

 

Bu neyi gösteriyor biliyormusunuz?

 

Hani İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener nasıl MHP içerisinden gittikten ya da MHP kanadı tarafından söylenen Gönderildikten sonra Nasıl kuvvetli bir parti kurduysa bu yeni kurulacak parti de AK Parti içerisinden isimlerin başka bir parti çatısı altında buluşmalarına yol açacak. 

 

Şu anda İYİ Parti nasıl kuvvetli bir çizgide TBMM'de yer alan bir parti ise bu yeni kurulacak partinin de aynı şekilde devam edeceğini düşünüyorum. Ancak bu parçalanmaların da CHP, MHP ve İYİ Parti arasında da kuvvetli bir şekilde yapılanmasına da neden olabilir.

 

Silivri'ye dönecek olursak benim aklıma gelen birkaç isim var. Silivri AK Parti'de EFSANE BAŞKAN olarak nitelendirilen, İstanbul İl Başkanlığında da görev alan, AK Parti'nin 2004 yılında Silivri'de Belediye Başkan Yardımcılığı yapan Metin Karakaş ve Eski Belediye Başkanı Hüseyin Turan'ın, Kadir Topbaş'ın yanlarında oluşu da şahsen benim ve belli mecraların kafalarında soru işareti bırakmıyor değil...

 

Şimdi Metin Karakaş ve Hüseyin Turan Silivri Siyasetini bilen ve gerçekten destekçileri olan isimler. Ancak kendilerinin de ne kadar koyu bir AK Partili olduğunu da bilenlerdenim. 

 

ANCAK...

 

Geçmişte Başbakanlık, Bakanlık hatta ve hatta AK Parti Genel Başkanlığı yapıp ardından Cumhurbaşkanı olmuş isimlerin bile başka parti kurma düşüncelerinin var oluşu, Karakaş ve Turan'ın düşüncelerine ve akıllarına yatmasın? demeden de geçemiyorum. Kendileri uzun yıllardır Silivri için önemli projelerde yer alıyorlar. (Ancak bu benim düşüncemdir,) Kendileri 2009, 2014 ve 2019 yerel seçimlerinde adaylık istediler olmadı, Milletvekili seçimlerinde Adaylık istediler verilmedi, şahsen bana yapılsa ben farklı düşüncelere kayma yapardım diye düşünüyorum. İdeoloji tamamdır ancak içinde hizmet aşkı varken bunu göz ardı edenlerin var olması düşüncelerin değişmesine de neden olabilir. 

 

Önümüzdeki günlerde önemli isimlerinde bu düşüncelere girip yeni kurulacak partide yer almalarına kimse şaşırmasın. Bu isimlerin ardından kimler gider, kimler gitmez herkes gibi bende takip edeceğim. Silivri'de siyaset çok saygılı, eğlenceli ve TAMAM şeklinde görülse de neler olacağını kimse bilemez. 

 

Bunlar sadece benim düşüncem...

 

SON OLARAK DA SİLİVRİSPOR BAŞKANI SEÇİLEN SEVGİLİ AĞABEYİM TAYLAN GÜRASLAN VE YENİ EKİBİNE BAŞARILAR DİLİYORUM. 

 

AYRICA DA BU KULÜBE DEĞER ÜSTÜNE DEĞER KATAN ESKİ BAŞKAN VE SİLİVRİSPOR SEVDALISI AKGÜN DURU AĞABEYİME DE TEŞEKKÜRÜ BORÇ BİLİRİM...   

Kaynak: Editör: ABRAHAM YUCAL
Etiketler: SİYASİ, SALTOLAR...ABRAHAM, YUCAL,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir arasina