301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
31 Ağustos 2019 - Cumartesi 20:51
 
SURVİVOR BORA İLE SİLİVRİ'YE DAİR...Gazete Silivri
Türkiye'nin ve Dünyanın en önemli yarışmalarından olan ve Acun Medya tarafından hazırlanan, TV8 ekranlarında yayınlanan Survivor yarışmasının 2019 yılında düzenlenen Türkiye-Yunanistan'da yarışan Bora Edin ile Silivri'ye dair bir röportaj düzenledik.
Güncel Haberi
SURVİVOR BORA İLE SİLİVRİ'YE DAİR...Gazete Silivri

Türkiye'nin ve Dünyanın en önemli yarışmalarından olan ve Acun Medya tarafından hazırlanan, TV8 ekranlarında yayınlanan Survivor yarışmasının 2019 yılında düzenlenen Türkiye-Yunanistan'da yarışan Bora Edin ile Silivri'ye dair bir röportaj düzenledik. 

 

23 Mart 1984 tarihinde dünyaya geldi. 7 yaşına kadar İsviçre’de yaşamını sürdürdü ancak lise eğitimi için Malta’ya gitti. Burada Hibernians futbol takımında oynadı. İki yıl sonra Türkiye’ye dönüş yapan Bora Edin, Yeditepe Üniversitesi Endüstriyel Tasarım bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında sporla aktif olarak ilgilendi ve okulun futbol takımında kaptanlık yaptı. Dünyanın 47 ülkesindeki üniversitelerin katılım sağlandığı Salon Futbol Turnuvası’nda şampiyon elde ettiler. Profesyonel altyapılarda ve amatör kulüplerde lisanlı olarak futbol oynadı. Futbola ek olarak pinpon, tenis, yüzme, badminton gibi pek çok sporla uğraşan Bora Edin, bir süredir CrossFit eğitmenliği yapmakta. Yarışmaya Bodrum finalleri öncesi son hafta da elenen Bora Erdin uzun yıllardır Silivri Parkköy'de bulunan Saraçoğlu sitesinde yazları gelmekte. Tam bir Silivri aşığı olan Bora, eşi ile de Silivri'de tanıştışıp evlendi. Eşi Hülya hanımın ve ailesinin Silivri'de yaz-kış ikamet ettiğini belirten Bora, Silivri ile alakalı anılarını, arkadaşlarını ve hatıralarını Gazete Silivri'ye anlattı. 

ABRAHAM YUCAL: Bu yıl gerçekten zorlu bir yıl oldu sizin için. Bizlere kısaca                                                SURVİVOR                       yarışmasını anlatırmısınız?

 

 

BORA EDİN: Son yıllarda Türkiye ve Dünya'nın bir çok ülkesinde gündem belirleyen programlar yapıyor ACUN Medya. Survivor benim için gerçekten hayatımda önemli bir yer ediyor. Yarışmaya ülkeden ve Avrupa ülkelerinden yüzbinlerce yarışmacı başvuruyor. Ben bu şanslı insanların arasında yer almaktan çok mutluyum. Aslında doğa ile başbaşa kalmak, hayatın sıkıntılarından arınmak (faturalar, ödemeler, geçim sıkıntısı... ([gülüyor]), çok aksiyon dolu karşılaşmalarda yer almak gibi hayatın kendisi ile başbaşa kalmak güzel. Ancak aile özlemi, memleket hasreti gibi zorluklar da oluyor. O oyunlarda yarışmak belki de dünyanın en heyecan verici duygusu. Yarıştığınız insanlar da hepsi milli kariyeri olan, spor altyapılı olunca daha da zevk veriyor insana.

 

ABRAHAM YUCAL:  Peki bizlere SURVİVOR da unutamadığınız bir anınızı paylaşırmısınız?

 

 

BORA EDİN: Mesela bir gün yapım ekibinin bulunduğu alanda çekmece gibi bir eşya vardı. İçerisini açtığımızda ise çekmece de, abartmıyorum avucumuz kadar içinden Tarantula çıktı. Prodüksiyon ekibindeki arkadaş çığlığı ile adayı inletmişti. Bende Tarantulayı elime almıştım. İnanın bambaşka bir duygu. Aslında biz insanlar olarak hayvanların yerleşim yerlerinde bulunduğumuz için onlara duyarlı yaklaştığımızda bizlere zarar daha vermediler. Bütün yaşayan canlılara saygı duymalıyız. 

 

 

ABRAHAM YUCAL: ACUN Medya ekibi ile çalışmak nasıl bir duygu?

 

 

BORA EDİN: ACUN Medya ile çalışmak çok güzeldi. İnşallah devamı da gelir. Kendi adıma konuşuyorum. Çünkü hedeflerim var. Kamera önünde ACUN Medyayı temsil etmek istiyorum. Çok iyi bir kuruluş, çok iyi bir ekip. Ekip ile aranız iyi olunca onlarda size gerekli değeri veriyor zaten. Sizinde hayatınızı kolaylaştırıyor. Ekip elemanları işlerini çok iyi yapıyorlar. Bizler gibi yarışıyorlar. Bizlerden farkları onlar yatakta yatıyor ve beslenebiliyorlar. Ancak onlar sabah 5'te kalkıp parkur hazırlıyorlar, montaj yapıyorlar. Çok ciddi çalışıyorlar. Bu çalışmalar da zaten izleyici tarafından beğeniliyor ve karşılığını da alıyorlar. 

 

ABRAHAM YUCAL: Güneş mi? Yağmur mu?

 

 

BORA EDİN: KEsinlikle güneş... Yağmur yediğimizde tir tir titriyorduk.  Çünkü barakaya su sızıyordu. 

 

 

ABRAHAM YUCAL: Acun Ilıcalı ile unutamadığınız bir anı var mı?

 

 

BORA EDİN: Ben Acun Ilıcalı ile daha önceleri Futbol oynadığım için bir tanışmışlığımız vardı. Maçlarda hırçın olduğumu kendisi de çok iyi biliyordu. İlk haftalarda Yunanistanlı yarışmacılar ile bir futbol oyunu vardı. Bende dışarıda kalmıştım. Yunan yarışmacı Sakis türk takımına beni dışarıda bıraktıkları için teşekkür etmişti. Sude ben oynamak istiyorum deyince ben dışarıda kalmıştım. O ödülü de biz kaybetmiştik. Bal Parmak ödülü idi. O oyunda 2 . tur oynamıştım. Biz Acun Ilıcalı ile futbol oynarken hırçınlığımı gösteriyordum. Yarışma da faul yaptığımda, yunanlı yarışmacıları centilmence kaldırdığımda, Acun abide bana kenardan sataşıyordu, "Keşke bizim maçlarda da bu centilmenliği gösterebilsen!" diye. Bu diyaloğumuzu unutmuyorum. Acun Ilıcalı bizlere verdiği değer ve önem tartışılmaz. Yaptığı program çok ciddi bütçe ile yapılıyor. Ada da 400-500 kişilik bir ekip var. Bizlerin sağlığı, güvenliği, kısacası herşeyimiz ona emanet olduğu için herşeyi yapıyorlar. 

 

 

ABRAHAM YUCAL: SURVİVOR'a tekrar çağırsalar, gidermisin?

 

 

BORA EDİN: Eşim duymasın ama hemen, şimdi giderim...

 

ABRAHAM YUCAL: Gelelim biraz da Silivri hakkında düşüncelerinize. Silivri ile alakalı unutamadığın bir anın var mı?

 

 

BORA EDİN: Silivri'nin benim için alakalı önemli yeri var. En önemlisi ben eşim ile Silivri'de tanıştım. Bir abimizin evinde mangal yapıyorduk. Eşim ile de prtak arkadaşlarımız sayesinde mangal yaptığımız yerde karşılaştık. 2012 yılında karşılaştık ve 2017 yılında da evlendik. Eşim ve ailesi de Silivri Bağ Kentte oturuyorlar zaten. 

 

Benim Silivri'de Hakan diye bir arkadaşım var, Sahilde seramikçi işletmesi var. Kuyumcu Turgay var arkadaşım onlar ile beraber mumluk diye bir yer var Parkköy de, Gazinonoun orada. Ben, Hakan, Turgay ve Enis diye bir arkadaşım orada oturuyoruz, Hakan ve Turgay da Enis'e sataşıyorlar, işte "Silivri'den bir çocuk var, seni soruyor bak. Dövecekmiş seni diye. Enis de arkadaşlara, "çağır geldin. Burası bizim mekanımız!" falan deyince de Hakan da tamam çağırıyorum dedi. Hakan adamları çağırdı. Biz orada otururken Silivriden 20-30 kişi ellerinde köpeklerle falan geldiler. Adamlar " Enis kim?" dedi. Bende sağıma soluma baktım, "Enis?" dedim. Adamlar bana bir tokat atı. Diğer arkadaşlar araya girmişti.  Bu anımıda asla unutamam. Arkadaşım adamları çağırıyor ve olay bana kaldı. Ben çocukken çok yaramazdım. Çok kavga ederdim. Saraçoğlunda herkes beni tanır. Ben çok iyi futbol oynuyordum, saçlarımı kazıtırdım. Hep bir aykırılık vardı bende. 

 

ABRAHAM YUCAL: Silivri'de vazgeçemem dediğin bir yer var mı? Geçmişte ve şimdi?

 

 

BORA EDİN: Silivri'ye geldiğimizde bu sıralar hep Moody's Cafe'ye geliriz. Geçmişten vazgeçemediğim yer ise Köfteci Osmandır. Ama hiç unutamadığım bir yer var. Şu anda yoğurtçu heykelinin olduğu yerde eskiden Pizza Pino vardı. Ailece oraya gelip orada pide, lahmacun,, pizza yerdik. Orayı hiç unutamam. 

 

 

ABRAHAM YUCAL: Silivri denince aklına gelen ilk şey nedir?

 

 

BORA EDİN: Yoğurt. Aslında Silivri denince huzur da aklıma geliyor. Saraçoğlu sahilinde halen daha yalın ayak sahile iner ve gezerim. 

 

ABRAHAM YUCAL: Eski Silivri mi? Yeni Silivri'mi?

 

 

BORA EDİN: Kesinlikle eski Silivri. Çünkü farklı bir jenerasyona aitiz biz. Herkes birbirini tanıyordu. Ben futbol oynadığım iiçin, babamın arkadaşları, benden 5-6 yaş büyükler ile maç yapardım. Gece 10'a kadar o Saraçoğlundaki futbol sahasındaydım. Hatta babamın arabasını alır, futbol sahasını düzlemeye çalışırdım. 

 

 

ABRAHAM YUCAL: Silivri'de festivaller oluyor şu anda. Saraçoğlu Sitesinde ya da parkköy tarafında yazlıkçı kesim ile alakalı ne yapılmasını istersin?

 

 

BORA EDİN:  Bizim bulunduğumuz bölge de yazlıkçı ve yaz-kış tabir edilen birçok kişi oturuyor. Aslında bir Kermes gibi birşey, gece pazarı gibi birşey yapılabilir. Ben Selimpaşa da bulunan Gece Pazarını çok beğeniyorum mesela. Saraçoğlunda da böyle birşey yapılabilir diye düşünüyorum.    

 

 

ABRAHAM YUCAL: Silivri'deki mahalleleri biliyormusun?

 

 

BORA EDİN: Tabi ki. Mesela geçenlerde kurbanlık almaya gittik. Halen daha eşimle nefes alabilmek için de arabaya binip geziyoruz. Benim Fener mahallesinde birçok da arkadaşım var. Silivri demek Huzur demek. Yaz kış benim görüştüğüm Silivri'den birçok isim var. Şu anda yeni bir yönetim devraldı Silivri'yi. Volkan Yılmaz'ı da tanıyorum. İnşallah güzel işler çıkaracağını da düşünenlerdenim. 

 

ABRAHAM YUCAL: Silivrispor'u takip ettiğini biliyoruz. Geçmişte futbol oynarken de Silivrispor'a karşı mücadele ettiğini de duyduk...

 

 

BORA EDİN: Evet oynadım. İstanbul Bayburtta oynarken Silivrispor'a karşı mücadele etmiştim. Hatta oldukça kavga ve olaylı geçen bir maçtı. Aynı takımda oynadığım arkadaşlar biraz şiddetlenince, "bakın arkadaşlar burası bildiğiniz gibi bir yer değil, tribünlerle sorun yaşamayın. " diye uyarmıştım. Beni de tribünlerden de tanıdıkları için, soyunma odasına kadar taraftarlar gelince beni ayrı tutmuşlardı. Şu anda yeni bir sezon başlıyor. Geçmişte 2. lige çıkıp, tekrardan 3. ligde mücadele ediyorlar. Şimdi yeni seçilen başkan da futbol altyapılı olduğunu biliyorum. Hatta Emre Belözoğlu ve Arda Turan'ın da kendisine destek mesajları verdiğini de gördüm. Kendim de Galatasaraylı olduğum için, Galatasaray yönetimi ile de Silivrispor'un başkanının yakın ilişkiler halinde olduğunu da biliyorum. İnşallah bu yıl başlarılı sonuçlar alacağını düşünüyorum Silivrispor'un. Ayrıca KASABA grubu da ülke çapında ünü var. Onlar takımın yanındayken de ateşleyici güçleri ile Silivrispor'u bu yıl kimse tutamayacak diye düşünüyorum. 

 

 

ABRAHAM YUCAL: SURVİVOR yarışmacılarını Silivri'ye davet edecekmisin?

 

 

BORA EDİN: Şu anda Türk yarışmacılarından Seda, Sude gibi isimler ile hemen hemen hergün görüşüyorum. Yunanistanlı yarışmacıların hemen hepsi ile irtibat halindeyim. Kendilerini Silivri'ye de davet ettim. Silivr'ye getirmeyi düşünüyorum. 

Kaynak: Editör: ABRAHAM YUCAL
Etiketler: SURVİVOR, BORA, İLE, SİLİVRİ'YE, DAİR...Gazete, Silivri,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir arasina