301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
04 Nisan 2018 - Çarşamba 11:48
 
Uz. Dr. Sibel Duysak, LAZER EPİLASYON NEDİR?...Gazete Silivri
Silivri Medikal Park Hastanesi Cildiye Doktoru Sibel Duysak artık her hafta, Gazete Silivri'ye Özel açıklamalarda bulunarak merak edilen her türlü soruna cevap vermeye devam ediyor...
Sağlık Haberi
Uz. Dr. Sibel Duysak, LAZER EPİLASYON NEDİR?...Gazete Silivri

LAZER EPİLASYON NEDİR?

 

Lazerle epilasyon, istenmeyen kılların ışık enerjisi ile yok edilmesi tedavisidir. Lazer ışığının hedefi kıl kökü çevresinde bulunan renk hücreleridir. Bu nedenle epilasyonun başarısı kılın rengi ile doğru orantılıdır. Lazer ile istenmeyen kıllara işlem yapılır. Genellikle lokal anestezi gerektirmeyen bir işlemdir.

 

LAZER EPİLASYONDA KULLANILAN CİHAZLAR NELERDİR?

 

Lazer epilasyonda sıklıkla alexandrite, NDYAG ve diode lazer sistemleri kullanılmaktadır. Bu sistemler kullanılan lazer ışığının dalga boyuna göre oluşturulmuştur. Hangi cihazın hangi bölgede kullanılacağına kişinin deri tipi ve kıl yapısına göre doktorunuz karar vermelidir.

 

Alexandrite lazer sistemi açık ten ve siyah kıl yapısına sahip kişilerde en etkin lazer sistemidir. Nd:YAG lazer sistemi renk hücrelerine daha az duyarlıdır bu nedenle koyu tenli kişilerde güvenle kullanılabilmektedir.

 

LAZER EPİLASYON KAÇ SEANS SÜRER?

 

Lazer epilasyon seans sayısı kişinin ten rengi, kıl rengi ve yapısı, lazer epilasyon uygulanan vücut bölgesi ve hormonal faktörlere göre farklılıklar göstermektedir. Her seansta uygulanan bölgede ortalama 10-20 kıl folikülünde azalma beklenmektedir. Lazer epilasyonda seans sayısını önceden öngörmek mümkün değildir. Uygun deri tipi ( beyaz ten ) ve kıl yapısında ( siyah kıl) Ortalama 6-8 seansta kıllarda belirgin azalma gözlenir.

Kaynak: Editör: ABRAHAM YUCAL
Etiketler: Uz., Dr., Sibel, Duysak,, LAZER, EPİLASYON, NEDİR?...Gazete, Silivri,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir arasina