301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
24 Eylül 2019 - Salı 20:11
 
VOLKAN YILMAZ İLE GAZETE SİLİVRİ'YE ÖZEL RÖPORTAJ...Gazete Silivri
Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz ile Gazete Silivri imtiyaz sahibi Abraham Yucal röportaj gerçekleştirdi.
Güncel Haberi
VOLKAN YILMAZ İLE GAZETE SİLİVRİ'YE ÖZEL RÖPORTAJ...Gazete Silivri

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz ile Gazete Silivri imtiyaz sahibi Abraham Yucal röportaj gerçekleştirdi. Gündeme ve Silivriye ait samimi ve sıcak bir röportaj da, gündem belirleyen birçok konu hakkında konuşuldu. 

 

 

Abraham Yucal; SİLİVRİ DENİNCE VOLKAN YILMAZ NELER DÜŞÜNÜYOR?

 

 

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz; Aklımda, fikrimde, zikrimde tamamen Silivri'de...

 

 

Abraham Yucal; SİLİVRİ'DE UNUTAMADIĞINIZ EN ÖNEMLİ ANI?

 

 

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz; Silivrispor formasını terlettiğim anıları hiç unutamadım. Halen daha o zamanlar futbol oynadığım arkadaşlarım ile görüşmekteyim. En büyük hayallerimden bir tanesi de Silivrispor'un daha iyi yerlere gelmesi. 

 

Abraham Yucal; SİLİVRİ İLE ALAKALI EN BÜYÜK PROJELERİNİZ NELERDİR?

 

 

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz ; Silivri'yi tek projeye indirgeyip, tek proje üzerinden devam etmek mümkün değil.  Silivri'ye gelmek insanlar için bir ayrıcalık olması için gereken projeleri gerçekleştireceğiz. Bir tatil rotası çizerken Silivri'den geçmek bir ayrıcalık olacak bir kent haline getirmemiz gerekir. Benim en büyü hayalim Marka Kent Silivri'yi oluşturmak. Marka Kentin parametrelerini de sıra sıra yapacağız. Doğasıyla, denizi ile herkesin ama herkesin yaşamak için gıbda ettiği bir Silivri kurmak isitiyoruz. Mutlu Kent Silivri derken biz bunu anlatmak istedik. İnsanların yaşanılası bir Silivri hayal edip inşa etmek istiyoruz. 

 

 

Abraham Yucal; SİLİVRİ'DE ŞU ANA KADAR YAPILMAMIŞ EN BÜYÜK EKSİKLİK NEYİ GÖRÜYORSUNUZ?

 

 

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz;  Silivri o kadar eksik kalmışki, sosyal, kültürel, sanatsal ve spor anlamında İstanbul ilçelerinde en eksik kalmış ilçe olarak görünüyor. Spor tesisimiz yok, kültürel anlamda, sanatsal anlamda hiçbir alanımız yok. İnsanlar sosyalleşmek için sadece sahile odaklanıyor. Bütüncül bir Silivri kurup bütün tesis ve aktivitelerin yapılabileceği bir Silivri hedefliyoruz. Silivri hakettiği yerde değil. 

 

 

Abraham Yucal; TÜRAM İLE ALAKALI PROJELERİNİZ NELERDİR?

 

 

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz; Tarımsal Üretim ve Araştırma Merkezi Silivri'nin, Silivri ile özdeşleşmiş bir proje. Bizden önce Belediye Başkanı olarak görev alan Özcan Işıklar Beye de emeklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Finansal bazı aksaklıklar yüzünden Türam amacına ve misyonuna göre ilerleyememiş bir durumda. undaktaki bir bebek gibi kalmış. Ben Türamı çok önemsiyor ve destekliyorum. Tarım arazilerinin, imarlı arazilerden daha değerli bir hale gelen bir Silivri haline getirmek, tarım ve hayvancılığı ülkemizde ve dünyada örnek olan bir Silivri hayali ile bir Silivri kurmak. Biz neden Bulgaristan ve Yunanistana karpuzumuzu, domatesimizi, kavunumuzu, bamyamızı ve seradaki ürünlerimizi ihraç etmiyoruz. Bunu yapacak güçteyiz.Kollektif düşünüp kooperatifleşmek için Türamın çok değerli bir merkez olacağını düşünüyorum. Sayın Binali Yıldırım gıda ve hayvancılığın üssü olarak göstereceğim dediği Çatalca ve Silivri'y yapacağız dediğiinde kendisine, çiftçide bunu yapabilecek sermaye ve bilgi birikimi yok. Tamamen çiftçimiz geleneksel tarım ile devam ediyor. Bu yüzden Türam bizler için çok önemli. Önü olmak durumda Teknoloji ve geleneksel tarım ile öncü bir tarım modeli olacaktır. Silivri'nin bir tarım kenti olmak için Tarım İl Müdürlüğümüz ile birlikte bir proje ortaklığı yapacağız. Beraber bir şekilde Türam'a gereken ivmeyi kazandıracağız. 

 

Abraham Yucal; GIDA BANKASI İLE ALAKALI ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ ALABİLİRMİYİZ?

 

 

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz; Biz şeffaf, denetlenebilir bir Belediye olmak için yola çıktık. Örneğin bir yumurta  üreticimiz gıda bankamıza 10 karton yumurta getiriyor. Bu benim içi çok önemli. Bu dayanışmanın bir göstergesidir. Kampanyalarla iş dünyasının, hayır hasenat yapmak isteyen herkesi oraya yönlendireceğiz. Hiç beklemediğimiz Hadımköy'den gayri müslim bir hayırsever, bizde gıda bankasına prinç, bulgur ve bakliyat yardımı yapmak istiyoruz dedi. Ben vatandaşın, iş dünyasının verdiği dsteği çok önemsiyorum. Fakirin, garibin, guabanın yanında olmamız lazım. Onların bizi değil de bizim onları bularak yardımcı olmamız lazım diye düşünüyorum. İhtiyaç sahibi aileleri tespit konusunda da Belediye olarak çalışmalarımız devam etmekte.

 

Abraham Yucal;  BELEDİYE BAŞKANI SEÇİLMEDEN ÖNCE MİTİNGLERDE," KİMSEYİ İŞTEN ÇIKARTMAYACAĞIM, BENİMLE YÜRÜYEN DEĞİL KOŞAN İNSANLARLA BERABER YOLUMA BERABER DEVAM EDECEĞİM!" DEMİŞTİNİZ. AYNI DEMEÇİ İBB BAŞKANI EKREM İMAMOĞLU'DA SÖYLEMİŞ AMA İŞTEN ÇIKARILAN İŞÇİLER İLE ALAKALI BİRÇOK SIKINTI MEYDANA ÇIKTI. SİZ ŞUAN ÇALIŞTIĞINIZ EKİBİ İSKELET EKİP OLARAK MI GÖRÜYORSUNUZ? SİLİVRİ BELEDİYESİ KADROSUNDA DEĞİŞİM OLACAK MI?

 

 

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz; Şunu ifade edeyim, ben Belediye Başkanı olduktan sonra parti gömleğimi bir kenara bırakıp, hizmet gömleğimi giyeceğim diye seçilmeden önce de dile getirmiştim. Kimseyi ekmeğinden etmek gibi bir kararım asla olmadı. Bir evin kahramanıdır Anne ve Baba. İşsiz kalan bir ee atam bombası atsanız daha iyi. Yine toplantılarımız olacak birim müdürü ve başkan yardımcılarımla beraber. Performansından memnun kalmadığımız, işlerini aksatan, kasten yapan birileri varsa onlarla yollarımızı da ayırmak bizlerin en doğal hakkı diye düşünüyorum. 

 

İBB Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu'nnun bu işten çıkarmaları ile alakalı bunu hiç doğru bulmuyorum. Toptancı mantığı ile iki seçim arası işe alınanları, 1700 kişi sanırım, bu olayı hiç doğru bulmuyorum. Biz göreve geldiğimizde, iki seçim arası ya da seçime yakın kim işe alınmış diye bakmadık! Bu seçim yatırımıdır? diye de bunları araştırmadık bile. İBB Başkanının bu işten çıkarmalarını doğru bulmuyoruz. Bu toptancı davranışın da doğru olduğunu düşünmüyorum. İBB tarafından işten çıkarılan arkdaşlarımızın sonuna kadar da yanındayız. Mesela biz bahar aylarında mevsimlik işçi alıyoruz. Bu çocuklar seçim yatırımı mı? biz daha kapsayıcı ve kucaklayıcı bir tavırla yaklaşıyoruz. Biz hiçkimseye ayrım yapmadan yanında  olacağız. Ben herkese ne bir adım uzakta ne de yakındayız. Biz Silivri'nin tam ortasındayız, merkezindeyiz. Pergelin sabit ucuyum, herkese aynı mesafedeyim. 

 

Abraham Yucal; MHP GENEL BAŞKANI SAYIN DEVLET BAHÇELİ'NİN SİLİVRİ İLE ALAKALI DÜŞÜNCELERİ NELERDİR? 

 

 

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz; Ben evladı olmaktan gurur duyduğum bir liderim vaar, O da Sayın Devlet Bahçeli dir. Kendisinin ifadesi şudur, Bizim için İstanbul çok öenmlidir. İstanbulda alınacak bir belediyeyi çok hayal ettik ve önemsedik. Silivri bizim için surda açanbir gediktir. İstanbul için Fatih Sultan Mehmet nasıl önemli ise, Volkan Yılmaz ve Silivri'de bizim için o kadar önemlidir diyerek bizleri onurlanırdı. Genel Başkanımızın bize olan güvenine layık olmak içinde İstanbul'da, Silivri'de nasıl bir belediyeciliğin olması gerektiğinii, nasıl bir belediyecilik yapılacağını, ülkücü ahlak ve anlayış ile nasıl yapılacağını da tüm ülkeye gtöstererek Genel Başkanımızın sözünü yere getirmeyeceğiz. 

 

Abraham Yucal; SON OLARAK SÖYLEMEK İSTEDİĞİNİZ?

 

 

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz;  Ben Silivri'de kimseye ne bir adım uzağım ne de bir adım yakınım. Ülkemizdeki ve  Silivrideki siyaset seviyesinin daha yukarıda olmasını, kimsenin belden aşağı vurarak, aşağılayıcı ve onur kırıcı bir anlayışta olmamasını diliyorum. Eleştiriye her zaman açığım ancak onur kırıcı ve aşağılayıcı belirli bir sınır ve ahlak içerisinde olmasını, çamur at izi kalsın veya iftira mantığı ile olmamasının gerektiğini, yapıcı eleştiri olması gerekiyor. Bizim hatamıoz olmayacak mı? Tabiki olacak. Ancak bu hatalarında bilerek ve isteyerek yapılmadığımızı, hatamızı bilerek özür dileyeceğimizi de tüm Silivrililerin bilmesini isterim. 

Kaynak: Editör: ABRAHAM YUCAL
Etiketler: VOLKAN, YILMAZ, İLE, GAZETE, SİLİVRİ'YE, ÖZEL, RÖPORTAJ...Gazete, Silivri,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir arasina