301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
01 Kasım 2019 - Cuma 23:18
 
YAT LİMANI PROJESİ HAYIRLI OLSUN...Gazete Silivri
Silivri’deki yat limanı projesiyle ilgili olarak AK Parti Silivri İlçe Başkanlığı yazılı açıklama gerçekleştirdi.
Silivri Haberi
YAT LİMANI PROJESİ HAYIRLI OLSUN...Gazete Silivri

AK Parti Silivri İlçe Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada şu şekilde oldu;

 

 

Ulaştırma ve altyapı bakanlığı, Altyapı yatırımlar genel müdürlüğünde teknik meclis üyelerimiz ile yaptığımız görüşmeler neticesinde Silivrideki yat limanı projemizle ilgili olarak. Uzun bir dönemdir takipçisi olduğumuz projemiz belirli bir seviyeye gelmiş durumda. İhaleye çıktıktan sonra Etüt ve Sondaj çalışması biten yat limanı projemiz, proje olarakta son aşamaya gelmiş bulunuyor.

 

Silivri’ye Yat Limanı projesini Ulaştırma Bakanlığımız ve belediyemizle birlikte hayata geçiriyoruz. Proje hayata geçtiği zaman Silivrinin ismini tam anlamıyla Turizmde ön plana çıkarmış olacağız. Türkiyede sularımızda dolaşan 70 bin civarı yerli ve yabancı deniz aracından Silivri payına düşeni almak durumunda. Bu vesileyle ilçemize gelen nitelikli turist sayısını arttıracağız. Yat limanı projesi, ilçemize değer katacak. Silivri’nin zenginleşmesine katkı sunacak.Bu proje tam anlamıyla bittiğinde bambaşka bir Silivri manzarası ortaya çıkacak.

 

Silivri yat limanı projesi, Silivri’nin Boşnak bahçe mevkiinin doğusu olarak belirlenen kısmında yeni ulaşım aksları ile yaya güzergahına el sürmeden inşaa edilecek. Marinamız 450 yat kapasitesiyle birlikte, içerisinde sosyal donatı alanları ile farklı bölgelerden çeşitli deniz araçlarını ağırlayacaktır. Bu alanda çeşitlik su sporları ve deniz etkinlikleriyle birlikte Silivrili hemşehrilerimizde keyifli anlar yaşayacaklardır. Ayrıca sadece marina olarak bakmadığımız bu proje ile birlikte istihdam noktasında da Silivri çok önemli kazanımlar elde edecektir. Yat limanı projemizin bitmesi ve tam kapasite ile faaliyete girmesiyle birlikte, etki alanı ve entegre iş kollarıyla birlikte 2000 kişiye iş imkanı sağlayacaktır.

 

Diğer yandan orta öğretim ve yüksek öğretim ile birliktede denizcilik, kaptanlık ,su ürünleri ve gemi mühendisliği gibi birçok bölümün de Silivriye kazandırılması amaçlanmaktadır. Kısacası Siliriyi Türkiyeye ve Dünyaya sahnesine taşıyacak bu proje ile silivriye yeni bir kimlik getiriyor ve Yat Limanı Projemiz tüm Silivrili hemşehrilerimize hayırlı olsun diyoruz.

Kaynak: Editör: ABRAHAM YUCAL
Etiketler: YAT, LİMANI, PROJESİ, HAYIRLI, OLSUN...Gazete, Silivri,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir arasina