Haber Detayı
13 Şubat 2018 - Salı 19:50
 
YÖN AVM Yaşanan Talihsiz Olay ile İlgili Açıklama Yaptı...Gazete Silivri
12 Şubat günü yaşanan ve İddialara göre YÖN AVM'ye ait kamyonetin Paşa isimli sokak kedisini ezdiği talihsiz olay ile alakalı sosyal medya Facebook üzerinden iş yerini karalama ve suçlamalara karşı Gazete Silivri'ye açıklama geldi.
Silivri Haberi
YÖN AVM Yaşanan Talihsiz Olay ile İlgili Açıklama Yaptı...Gazete Silivri

12 Şubat günü yaşanan ve İddialara göre YÖN AVM'ye ait kamyonetin Paşa isimli sokak kedisini ezdiği talihsiz olay ile alakalı sosyal medya Facebook üzerinden iş yerini karalama ve suçlamalara karşı Gazete Silivri'ye açıklama geldi. 

 

Silivri'nin tanınan isimlerindendan ve hayvan hakları aktivisti olan Erman Paçalı'nın sosyal medya üzerinden duyurduğu ve sonrasında tepkilere ve YÖN AVM'yi suçlamaya, hakaret dolu yorumlara neden olan olayla ilgili YÖN AVM Silivri Şubesi Müdürü Gökhan Bilgin iddialara konu olan talihsiz olay ile ilgili açıklama geldi. Olayla ilgili bilgi sahibi oldukları andan itibaren konunun takipçisi olduklarını ve derin bir üzüntü yaşadıklarını ifade eden Gökhan Bilgin, kamuoyuna yansıyan ve oluşan tepkiler nedeni ile vatandaşlardan özür diledi.

 

Sürece ilişkin bir iletişim kopukluğu yaşandığını ancak kesinlikle kayıtsız kalmadıklarını ifade eden Bilgin yaptığı açıklamada "Biz olaya hassasiyet gösteren ve sosyal medya'dan paylaşım yapan arkadaşımız Erman Paçalı'ya telefonla ulaştık. Kendisi bize santral üzerinden irtibat sağlamış ancak santraldaki arkadaşımız bana kedinin durumunun iyi olduğunu bildirdi. Ancak durumun öyle olmadığını öğrendiğimizde Erman Paçalı'yı da arayarak bir iletişim kopukluğu yaşandığını bildirdik. Biz YÖN AVM olarak hayvan haklarına son derece saygılı ve duyarlı bir kuruluşuz. Şahsen kendimiz de bireysel olarak bu konuda hassasiyet sahibiyiz. Talihsiz olayda kaybettiğimiz kedinin sahibi ile de görüşeceğiz. Bu konuda sorumluluğu üstleniyoruz. Olayla ilgili sürücü arkadaşımızla da görüştük. Kendisi kediye çarptığını kesinlikle fark etmediğini, fark etse asla bırakmayacağını bize belirtti. Sürücü arkadaşımız yaşanan olay sonrası haberdar olduğunda çok üzüldü. Kendisi ile de uzun zamandır çalışıyoruz. Zaten nakliye aracımız sigortalı. Böyle kazalarda tedavi masraflarını trafik sigortasını da üstleniyor. Kamuoyuna yansıtıldığı gibi para ödememek için kediyi bırakıp kaçmamız mümkün değil. Sigorta karşılamasa bile vicdanen bunu yapacak biri değil şöför arkadaşımız. Kendisi daha evvel 2 kez yaralı kedileri alıp getirmiş bir arkadaşımızdır. Bu konularda duyarlıdır. Biz kendimiz de yardıma muhtaç, yaralı hayvanların tedavisini daha önce üstlendik. Bunlarla ilgili Silivri Veteriner Kliniğinde kayıtları da mevcut. Kamoyu ile de bunları paylaşabiliriz. Ortada ciddi bir yanlış anlaşılma var ve biz hem bu yanlış anlaşılma nedeniyle hem de yaşanan kaza nedeniyle kurum ve çalışanlarımız olarak çok üzgünüz. Sürücü arkadaşımız bunu fark edemediği için çok üzgün. Ancak yapılan yorumlar ve hakaretler çok ciddi. Sadece Silivri Şubemiz de 42 çalışanı olan köklü bir firmayız. Ne yapalım burası kapanırsa mutlu olunacak mı? Sosyal medyada marka itibarımız zedelenmeye çalışılıyor. Bir canın hayatı bizim marka itibarımızdan elbette daha kıymetlidir. Bu bize göre de böyledir. Ama hakkımızda yanlış bir algı oluşmasını istemediğimizden bu açıklamayı yapma zorunluluğu htik. Keşke Paşa kedi hayatta olsaydı keşke bu olanlar hiç yaşanmasaydı. Üzerimize düşeni yapacağız ve bundan sonraki süreçte de daha dikkatli olacağız. Buradan tekrar söylüyoruz, yaşanan olay çok üzücü, ancak yapılan yorumlar, hakaretler ve suçlamalar da bizleri çok üzdü ve etkiledi. Yapılan hakaret dolu sözler için iş yeri avukatlarımız gerekli şikayetlerde bulunacaktır." dedi.

Kaynak: Editör: ABRAHAM YUCAL
Etiketler: YÖN, AVM, Yaşanan, Talihsiz, Olay, ile, İlgili, Açıklama, Yaptı...Gazete, Silivri,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir arasina