301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
25 Ocak 2018 - Perşembe 19:36
 
AF (e)RİN ZEYTİN DALI...Hasan Kaya
HASAN
KAYA
 
 

Operasyonun ismi “Zeytin Dalı!” Çok manidar. Hem bölgenin zeytinliklerine atıf, hem “Biz Afrin’e barış için geliyoruz” diyor Türkiye. 

ABD nin 4 bin tırdan fazla silah mühimmat ve zırhlı araç taşıyıcıları ie donatıp eğittiği terör örgütleri Ülkemize yönelik ap açık bir tehtıd haline gelmişti. 
Operasyonun adı zeytin dalı, erik dalı veya harmandalı olmasının bir önemi yok.  Önemli olan Türkiye Cumhuriyeti nin sabrı taştığında neleri göze alabildiğidir. Bu dünyaya bir mesajdır. Kendi göbeğini kendi kesebilmektir. 
Sözde müttefik ABD, çok meraklıysa kendi sınırında rahatlıkla böyle bir orduyu kurabilir fakat amaç farklı ortadoğuyu katıştırabildi kadar karıştırmak, Türkü, kürdü,  tırnak içinde,  aptal Arabı birbirine düşman etmek. Sonrada vaadedilen sözde Ortadoğu projesini hayata geçirmek. 
Yemezler baş efendi, o senin dediğin 80 li yıllarda bir kibrit çöpünü bile senden alan zayıf ülkelerdi. Şimdi bak operasyonda kullanılan silah mühimmat ve araçların yüzde 90 ı yerli yapım.

ÖSO önde, Mehmetçik ona destek. Havadaysa F-16’lar. Afrin merkeze doğru ilerleyiş sürdükçe çatışmaların şiddeti artacaktır. 
Olsun!

Türkiye tüm diplomatik kanalları kullandı. Hatta “tavizler” bile verdi. Afrin’den PKK/PYD-YPG unsurları çekilsin diye. Yine Amerika’ya “Terör örgütünü silahlandırma, sınırımızın güneyine bu kadar silah sevkiyatı yapma” dedi.
Olmadı!
Rusya’nın son ana kadar ikna olup olmadığını bilmiyorduk, ta ki Afrin semalarında  savaş uçaklarımızı görünceye kadar!

Şu ana kadar “Afrin operasyonu olsun mu, olmasın mı” tartışmasında “olmasın” diyenleri bir yere kadar anlayabilirdik. Ancak bu noktadan sonra devletin kararının arkasında yekpare bir duruş göstermeliyiz! Tüm dünya görmeli.

Görsünler ki Türk milleti bekasını tehdit eden unsurlara karşı hiçbir siyasi fark gözetmeksizin devletin yanındadır. Ayrılık gayrılık yoktur. Tıpkı 1974’teki Kıbrıs Barış Harekatı’nın yapıldığı dönemdeki gibi. Tıpkı Çanakkale'de olduğu gibi.

İktidarı eleştirmek, yanlışlara yanlış demek elbette başta muhalefet olmak üzere herkesin hakkıdır.

Ancak bugün o gün değildir. Bugün Mehmetçik’in zaferi için dua etme günüdür.
Bugün, Türkiye’nin bekasını tehdit eden unsurların yok edilmesi için girişilen operasyonu başarısı için çaba gösterme günüdür.

Bugün, birlik olma günüdür.

Ha bir de… Afrin’e düzenlenen operasyonun Suriye’nin Kürtlerine yönelik bir operasyon olmadığını cümle aleme anlatma zamanıdır.

Afrin bir Kürt kenti değildir. Afrin, Kürtlerin de olduğu bir kenttir. Ama PYD-YPG-PKK terör örgütü Afrin’in yerlilerini esir almıştır. Zeytin Dalı Operasyonu, aynı zamanda Afrin’in yerlilerine de özgürlük getirecektir.

PYD/YPG-PKK terör örgütü Suriye’nin kuzeyinde en çok Kürtlere zulmetmiştir. Kendisi gibi düşünmeyen yüzbinlerce Kürt’ü Kuzey Irak ve Türkiye’ye süren bu terör örgütüdür. Türkiye’yi de tehdit eden bu terör örgütüne yönelik müdahale Suriyeli Kürtlerin de yurtlarına dönmesini amaçlamaktadır. 
Cumhur başkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan ı seven var sevmeyen var ama kriz dönemlerini çok iyi yönettiği bir gerçek. Bu süreçte ABD ye rest çekip Rusya ve İran ile iş birliği yapması bence büyük bir cesaret örneği ve stratejik bir hamledir. Güvenli bölge oluşturulduktan sonra, sınırlarımız içinde bulunan Suriye mültecilerini  ülkelerine geri yollama kararı alması da en büyük dileğimizdir. 
Türk Silahlı Kuvvetlerimize Afrin operasyonunda başarılar Dilerken dualarımızı eksik etmeyelim. 
AFRİN operasyonu için, devletimize kocaman bir AFERİN demek istiyorum Allah Yardımcıları olsun.

 
Etiketler: AF, (e)RİN, ZEYTİN, DALI...Hasan, Kaya,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir arasina