Yazı Detayı
03 Haziran 2017 - Cumartesi 12:58
 
İYİ Kİ SİLİVRİLİYİM...ABRAHAM YUCAL
ABRAHAM YUCAL
ibrahimyucal@hotmail.com
 
 

Ne güzeldir Silivrim...

Denizi, Güneşi, Mavisi Yeşili...

Ankara'ya gittiğimde de anladım. İYİ Kİ SİLİVRİLİYİM...

Cumartesi günü Ankara'ya Silivrispor'un maçını izlemek ve takip etmek için gittik. Gazeteci arkadaşlarımızla birlikte, Silivrispor Kulübü Başkanı Ümit Kalko'nun bizler için tahsis ettiği minibüs ile Ankara'ya gittik. 

Mola verdiğimiz yerlerde karşılaştığımız Silivrisporlu kardeşlerimizle inanın daha orada anladık Silivrisporumuzun 2. Lige çıktığını. 

Her zaman söyledim DÜNYANIN EN TEHLİKELİ İNSANLARI, "İNANANLARDIR...!" diye. Çünkü biz Silivrililer, Silivri'de yaşayan herkes İNANMIŞTIK!

Ankara'da ilk olarak Atamızın Huzuruna çıktık. Anıtkabir'de karşılaştığımız Silivrispor formalı, atkılı ve ellerindeki bayraklı arkadaşlarımız bizlere güç kattı. Atamızı ziyeretimizin ardından 19 Mayıs Stadyumuna gittik. Stadyum girişinde Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Başkan Yardımcılarımız, Meclis Üyelerimiz, Güreş Ağamız, Muhtarlarımızı gördüğümüzde orası artık 19 Mayıs stadyumu değil, Silivri Stadıydı bizler için...

KASABA Marşlarla geldi. Bir an gözlerimiz doldu. Rahmetli Ahmet Nedim Bozdağ Abimizi aradı gözlerimiz... Ama o da oradaydı. Bizler htik...

Stadyumun görevlileri yıldırmadı İnananları...

Kapıları açmadılar, tek tek zoraki taraftarları içeri aldılar. Ancak biz Silivriliyiz. Edebimizi bozmadan tek tek bekledik ve satada girdik.

Orası artık Silivri Stadıydı... KASABA, Stadı değil ANKARA'YI İNLETİYORDU!

Kimse tahriklere kapılmadı...

Sizlere bir sır vereyim mi...

Silivrispor Başkanı Ümit Kalko'nun heyecanı görülmeye değerdi. 

Ve beklenen an geldi. 69. Dakika da Fatih kardeşimiz o tarihi golü attı. Stad yıkıldı. Herkes birbirine kenetlendi. Aslında o dakikada maç bitmişti. Herkes İNANDI. Kaptan Yunus memleketinin plakası olan 69. Dakikada öyle bir pas verdi ki Fatih'e, Süper Ligdeki forvetlerin bile atamayacağı bir hareketle attı golu. 

Dakikalar 90+6 yı gösterdi ve maç bitti...

O tarihi anda bizlerde ANKARA'DA idik...

30 yıl sonra bizler de Tarihi ana şahit olduk. 

Söylemeden edemeyeceğim, benim dikkatimi çeken ise maçın bitiminin ardından Silivrispor yöneticilerinden Mutlu Memiş'in bitiş düdüğünün ardından arka adelesinin çekmesi ve Başkan Ümit Kalko'nun çocuklar gibi sevinmesiydi. Futbolcular ile o sağnak yağışının devam ederken sahayı terk etmeyip sevinmesiydi. Hatta sevinçten ağlamasıydı.

Bundan sonraki süreç ne olur ancak bu anı bizlere yaşatan o muhteşem teknik ekip, o muhteşem futbolcular, o muhteşem yöneticiler ve o muhteşem başkan Efsane olarak bilinecek...

Bende o şanslı insanlardan olarak diyorum ki İYİ Kİ SİLİVRİLİYİM, İYİ Kİ SİLİVRİSPORLUYUM....

 
Etiketler: İYİ, Kİ, SİLİVRİLİYİM...ABRAHAM, YUCAL,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir arasina