Yazı Detayı
03 Haziran 2017 - Cumartesi 12:57
 
Tesadüf Mü?...Hasan Kaya...Gazete Silivri
HASAN
KAYA
 
 

Vatani görevimi yapatığım sırada, benim de bölük Komutanım olan ve tüm askeri belgelerimde imzası olan, Albay GÖKHAN PEKER inde içinde bulunduğu ve birbirinden değerli vatansever kahramanların bulunduğu Helikopter kazasında şehit olan tüm askerlerimize Allahtan rahmet yakınlarına sabır diliyorum. 

Bizi derinden üzen bu elim kaza, aklımıza kazadan başka ihtimalleride getirmiyor değil. 
Ne zaman önemli İnsanlar, rütbeli,  terörle mücadelede eden vatansever değerli kişiler bu helikopterlere binse bir olay meydana geliyor. 

FRANSA - ALMANYA ortak yapımı olan COUGER model bu helikopter daha öncede defalarca kaza sebebiyle düşüp şehitler vermemize neden olmuştur.

Bu pilotlar İlk defa bu helikopteri kullanmıyorlar, yada o bölgede ilk defa uçmuyorlar. Bukadar üst düzey güvenlik sistemleri olan, ve hertürlü hava şartlarında kullanılabilen Askeri amaçlı bu araçlar, nasıl olurda birkaç seferdir yüksek gerilim hattına takılarak düşüyor. 

Terörün bel kemiği olan Kato Dağındaki başarılı operasyonun başındaki, Tümgeneral AYDOĞAN AYDIN paşa nın aynı helikopterde olması,  TÜRKİYE nin ALMANYA ile İncirlik üssü tartışması ve ABD nin terör örgütlerine dünyanın gözü önünde silah ve mühimmat yardımı yapması üçgeninde, bu sözde kaza nın denk gelmesi sizce tesadüf mü? 
Ben inanmıyorum malesef.

Bu teknoloji devrinde, kendi yapımı olan  bir cihazın veya aracın çalismasını sağlayan, bir ana kart veya bir çip in uzaktan devre dışı bırakılması, çok zor olmasa gerek. 
Askeri tertibat araç ve Silahta dış ülkelere bağlı kaldığımız sürece bu tarz olaylara maruz kalmaya devam ederiz. 

İstedikleri zaman malesef fişi çekiyorlar.  

Artık gözümüzü açmamız lazım. 

Bu kaçıncı kaza? bu kaçıncı şehit?

 
Etiketler: Tesadüf, Mü?...Hasan, Kaya...Gazete, Silivri,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir arasina